Vissza az elejére

A mérkőzés beszámolója

ABDULHAMİTHAN
Nézőszám: 165 (Állóhely: 124, Ülőhely: 38, VIP páholy: 3)
Gyönyörû idõ várta a mérkõzõ feleket ezen a szép napon, a játékvezetõ sípjele után Haluk Songur végezte el a kezdõrúgást. A találkozó 7. percében ajtó-ablak helyzet tárult Ferry Porsche elõtt, a játékos kapura is lõtt, a labda azonban elakadt az ötösön belül fekvõ Oscar Ferro lábában. 11 percnyi játék után Manuel Boieru lapos lövést küldött a kapu jobb oldalába, 1-0. Oscar Ferro rosszul helyezkedett, ezért csak a tekintetével tudta követni a labda útját. Oscar Ferro jól helyezkedett, és a védelem is megfelelõen zárt, ám ez mit sem ért, mivel Ferry Porsche bombalövése mindenen keresztül utat talált a hálóba - 2-0 14 percnyi játék után. A csapattársak által gyorsan és ügyesen szõtt akció eredményeképpen Agustín Alvarez egyedül találta magát az ötös vonalán, óriási gólhelyzetben a találkozó 17. percében. Hálószaggató bomba helyett inkább finoman akarta megoldani a helyzetet, gurítását azonban a jó ütemben kimozduló Yusuf Ziya Özkan lábbal hárította. Bogdan Armeanca gondolt egy merészet és egy ravasz emeléssel próbálta meglepni a kaputól távolabb helyezkedõ hálóõrt a mérkõzés 19. perce során. Az ötlet jó volt, a kivitelezés pocsék, Oscar Ferro visszalépett, de látta, hogy nincs szükség a közbeavatkozásra, a labda fölé megy. 21. perc: Mattin Solbeida takarásból váratlanul kapura tüzelt, Yusuf Ziya Özkan (---Atam Osmanlı---) az utolsó pillanatban észlelte a veszélyt, de gyors vetõdéssel kitenyerelte a bal sarokba tartó labdát. Yusuf Ziya Özkan (---Atam Osmanlı---) ezúttal hibátlanul õrizte a hálót, Mattin Solbeida éles szögbõl leadott lövése nem talált utat mellette a hálóba a találkozó 23. percében. 26 percnyi játék után a némileg figyelmetlen PEÑAROL PIPERO védõk szöglethez juttatták az ellenfelet. 严建轩 kényelmesen fogott hozzá, hogy elvégezze a sarokrúgást. A többi ---Atam Osmanlı--- játékos sem kapkodta el, hogy felérjen a tizenhatoshoz, végre kicsit kifújhatták magukat. 30 percnyi játék után Mattin Solbeida (PEÑAROL PIPERO) végzett el szabadrúgást egy ellene elkövetett szabálytalanságot követõen. Rogelio Horado lefutotta a védõket, majd állítgatás nélkül kapura tüzelt a meccs 32. percében. Yusuf Ziya Özkan most tehetetlennek bizonyult, a gól az eredmény 2-1 arányú módosulását jelentette. Oscar Ferro ismét bizonyíthatta, hogy a legkiválóbb hálóõrök közé tartozik, Haluk Songur hatalmas bombája után lefelé vágódó labdát páratlan magabiztossággal ártalmatlanította a mérkõzés 35. percében. A szorongatott helyzetben lévõ ---Atam Osmanlı--- támadó az õt árnyékként kísérõ védõ lábára pattintotta a labdát, hogy szögletet harcoljon ki. A sarokrúgást 严建轩 végezte el, a mérkõzés 37. percében. A szögletbõl laposan középre tartó labdát 严建轩 (---Atam Osmanlı---) megpróbálta kapra küldeni, de a lövés megakadt a védõfalon, így Oscar Ferro könnyedén szedhette fel az ötösön belül. Manuel Boieru a tizenhatos elõterében lövésre szánta el magát a találkozó 41. percében, a labda magas ívben szállt, jócskán elkerülve a kaput. Ebbõl a helyzetbõl többet ki lehetett volna hozni. Szczepan Bucyki elkésett becsúszó szerelése nyomán telibe találta a kiugró ---Atam Osmanlı--- játékos sípcsontját, aki ezt követõen fájdalomtól eltorzult arccal fetrengett a földön. A játékvezetõ a sípjába fújt, és sárga lapot adott a szabálytalankodónak. Szczepan Bucyki hiába mentegetõzött és próbálta feltámogatni a földrõl az ellenfelét. A játékvezetõ egy durva belemenést követõen szabadrúgást ítélt Szczepan Bucyki (PEÑAROL PIPERO) javára a mérkõzés 47. percében. 48. perc: 严建轩 került helyzetbe a tizenhatos vonalánál, de rosszul találta el a labdát, amely így a kapu mellett hagyta el a pályát. Az elsõ félidõ lefújását követõen a hazai csapat játékosai lehettek elégedettebbek, mivel 2-1 arányú elõny birtokában vonulhattak az öltözõbe.

53 perc telt el a meccsbõl, amikor nagyon veszélyes szituáció alakult ki Yusuf Ziya Özkan (---Atam Osmanlı---) kapuja elõtt, az egyedül kilépõ Agustín Alvarez lövése már-már utat talált a hálóba, ám a visszavetõdõ kapus elcsípte a labdát még a gólvonal elõtt. Mattin Solbeida kemény lövése gondot okozott Yusuf Ziya Özkan számára, a kapus csak másodszorra tudta megkaparintani a gólvonalon végigpattogó labdát. 58 perc telt el a meccsbõl, amikor nagyon veszélyes szituáció alakult ki Oscar Ferro (PEÑAROL PIPERO) kapuja elõtt, az egyedül kilépõ Ferry Porsche lövése már-már utat talált a hálóba, ám a visszavetõdõ kapus elcsípte a labdát még a gólvonal elõtt. 59 percnyi játék után Ferry Porsche lapos lövést küldött a kapu jobb oldalába, 3-1. Oscar Ferro rosszul helyezkedett, ezért csak a tekintetével tudta követni a labda útját. 63. perc: Yusuf Ziya Özkan fantasztikus mozdulattal védte Mattin Solbeida kapura tartó lövését. PEÑAROL PIPERO-csere történt: Procopio Mayorga jött Agustín Alvarez helyére. PEÑAROL PIPERO-csere történt: Padro Mayorga lépett a pályára Mattin Solbeida helyett. 69. perc: Ferry Porsche takarásból váratlanul kapura tüzelt, Oscar Ferro (PEÑAROL PIPERO) az utolsó pillanatban észlelte a veszélyt, de gyors vetõdéssel kitenyerelte a bal sarokba tartó labdát. A meccs 73. percében Bianco Florio begyûjtött egy felesleges sárga lapot, miután sikertelenül próbálta megtéveszteni a bírót. 73 percnyi játék után Bianco Florio (PEÑAROL PIPERO) végzett el szabadrúgást egy ellene elkövetett szabálytalanságot követõen. ---Atam Osmanlı----csere történt: Albert Bărbulescu lépett a pályára Efekan Süleymanoğlu helyett. Egy ütközés nyomán a sértett PEÑAROL PIPERO szabadrúgáshoz jutott a játékidõ 74. percében. Bianco Florio hatalmas lövést eresztett meg. Már 80 perce játszottak a csapatok, amikor Haluk Songur remek egyéni akciójával talpra ugrasztotta a fanatikusabb ---Atam Osmanlı--- szurkolókat: egy biciklicsellel maga mögött hagyta a védõjét, betört a büntetõterületre, ám a lövés pillanatában elvesztette az egyensúlyát, így a labda kevéssel célt tévesztett. Yusuf Ziya Özkan (---Atam Osmanlı---) remek védése mentette meg a kihagyó ---Atam Osmanlı--- védelmet a góltól a mérkõzés 82. percében, valahogy sikerült összeszednie a gólvonalon pattogó labdát. Az eredményjelzõ órája 84 eltelt percet mutatott, amikor Ferry Porsche gólt szerzett (5-1), közeli, jobb sarokra tartó lövésével szemben Oscar Ferro tehetetlennek bizonyult, talán kissé késve reagált az eseményekre. Egy ütközés nyomán a sértett PEÑAROL PIPERO szabadrúgáshoz jutott a játékidõ 91. percében. Bianco Florio hatalmas lövést eresztett meg. A találkozó 94. percében Yiyo Sauca próbálta kilõni a jobb felsõ sarkot, viszont Yusuf Ziya Özkan a helyén volt és magabiztosan húzta le az erõs lövést. A csapattársak által gyorsan és ügyesen szõtt akció eredményeképpen Procopio Mayorga egyedül találta magát az ötös vonalán, óriási gólhelyzetben a találkozó 94. percében. Hálószaggató bomba helyett inkább finoman akarta megoldani a helyzetet, gurítását azonban a jó ütemben kimozduló Yusuf Ziya Özkan lábbal hárította. A meccs 96. percében Bianco Florio dobta be az oldalvonalról a labdát, Rogelio Horado kapásból játszotta az elõl lévõk felé. Szép volt, fiúk! – éljeneztek a boldog ---Atam Osmanlı--- szurkolók. Olyan meccsen jutottak túl sikerrel, ami sokáig háromesélyesnek tûnt.