16 15 Cse. A. Tande       0.00
5 16 Cse. R. Nixon       0.00

REI BAIACO
Nézőszám: 5000 (Állóhely: 4000, Ülőhely: 1000, VIP páholy: 0)
Szép számú szurkolósereg gyûlt össze ezen a csodálatos napon, a stadion visszhangzik a hangos rigmusoktól, és végre a pályán is mozgásba lendültek a játékosok Yan Moreno kezdõrúgása után.. Ronaldinho Capixaba elkésett becsúszó szerelése nyomán telibe találta a kiugró Nova Era játékos sípcsontját, aki ezt követõen fájdalomtól eltorzult arccal fetrengett a földön. A játékvezetõ a sípjába fújt, és sárga lapot adott a szabálytalankodónak. Ronaldinho Capixaba hiába mentegetõzött és próbálta feltámogatni a földrõl az ellenfelét. Ronaldinho Capixaba remek szabadrúgással vétette észre magát a mérkõzés 3. percében. Egy ütközés nyomán a sértett Baiaco Futebol Arte szabadrúgáshoz jutott a játékidõ 4. percében. Gildo Varela hatalmas lövést eresztett meg. Lucas Beltrán a játékidõ 5. percében gólt szerezhetett volna, de rosszul találta el a labdát. A célt tévesztett lövést a védõk kikísérték, amíg az alapvonalnál elhagyta a pályát. Kirúgással folytatódhatott a játék. 7 percnyi küzdelmet követõen Lucas Beltrán hatalmas helyzetbe került, és innen általában nem szokott hibázni, 0-1. Nem a 9. perc volt az, amikor Dieguinho Moreira megmutatta tehetségét. Ennek Iwo Zacharzewski (Nova Era) volt az oka, hiszen csapattársával háríthatatlan helyzetet alakítottak ki, az ellenfél kapusát összezavarva: 0-2. Lucas Beltrán nem tétovázott, amikor a találkozó 12. percében lövõhelyzetbe került, hanem megcélozta a kapu bal oldalát. A jó ütemben vetõdõ Baiaco Futebol Arte kapus azonban hatástalanítani tudta a nem túl erõs lövést. 14. perc: Lucas Beltrán került helyzetbe a tizenhatos vonalánál, de rosszul találta el a labdát, amely így a kapu mellett hagyta el a pályát. Dieguinho Moreira nem rossz kapus, de a mai találkozón nem parádézik. Ez meglátszott a meccs 16. percében is, amikor a kapus Lucas Beltrán lövését nem tudta hárítani. 0-3! Iwo Zacharzewski gondolt egy merészet és egy ravasz emeléssel próbálta meglepni a kaputól távolabb helyezkedõ hálóõrt a mérkõzés 25. perce során. Az ötlet jó volt, a kivitelezés pocsék, Dieguinho Moreira visszalépett, de látta, hogy nincs szükség a közbeavatkozásra, a labda fölé megy. Dieguinho Moreira ismét bizonyíthatta, hogy a legkiválóbb hálóõrök közé tartozik, Lucas Beltrán hatalmas bombája után lefelé vágódó labdát páratlan magabiztossággal ártalmatlanította a mérkõzés 28. percében. Dieguinho Moreira szinte követhetetlen reflexmozdulattal kapta fel a kezét, hogy kitornássza Lucas Beltrán által a mérkõzés 30 percében kapura küldött lövést. Az eredményjelzõ órája 34 eltelt percet mutatott, amikor Lucas Beltrán gólt szerzett (0-6), közeli, jobb sarokra tartó lövésével szemben Dieguinho Moreira tehetetlennek bizonyult, talán kissé késve reagált az eseményekre. Dieguinho Moreira ismét bizonyíthatta, hogy a legkiválóbb hálóõrök közé tartozik, Lucas Beltrán hatalmas bombája után lefelé vágódó labdát páratlan magabiztossággal ártalmatlanította a mérkõzés 37. percében. Eusebio Westphal szerencséje nem ismert határokat, 39 percnyi játék után a hozzá többször visszapattanó labdát végül kapura lõtte, ráadásul Dieguinho Moreira rosszul számította ki a labda ívét. Nem volt szép gól, de a lényeg: 0-7. A felháborodott Nova Era szurkolók tüntettek a játékvezetõ ellen, amikor kétes helyzetben szabadrúgást ítélt az ellenfél Baiaco Futebol Arte javára 47 perc után. A szurkolók hangosan kifütyülték Armando Arósiot durva szabálytalanságáért. A találkozó 48. percében Eugênio Meireles távolról lapos lövéssel kísérletezett, azonban Dieguinho Moreira a földre vetve magát útját állta a labdának. 0-8 maradt a félidei eredmény, és ez nagy csalódást okozott a hazaiaknak, akik láthatóan taktikai változtatásra készültek a szünetben.

Lucas Beltrán a mérkõzés 57 percében maga mögött hagyta a védõket, majd a kifutó kapus mellett is elcsavarta a labdát. Néhányan a nézõk közül már gólt kiáltottak, ám a lövés néhány centivel elkerülte a kapu bal alsó sarkát. 61. perc: a közönség már elkönyvelte, hogy %playerid% tíz méterrõl leadott, erõs lövése után nem születhet más, csak gól, egyedül Dieguinho Moreira nem törõdött bele a megváltoztathatatlanba, bravúros vetõdéssel sikerült tisztáznia a helyzetet. 63 perc telt el a kezdõ sípszó óta, amikor az eredmény 0-10 lett. Lucas Beltrán áttört a bizonytalan Baiaco Futebol Arte védelmen, csavart lövése megkerülte Dieguinho Moreira jobb kezét és a hálóban kötött ki. Lucas Beltrán elõszörre elvétette a labdát, majd sikerült valahogy a jobb sarokba kotornia, így az állás 0-11 lett a meccs 67. percében. Lucas Beltrán ígéretes helyzetbõl tüzelt kapura a mérkõzés 70. percében, a gyilkos erejû löket elzúgott a levegõben úszó Dieguinho Moreira fölött, majd a keresztlécrõl a játéktéren kívülre pattant. A találkozó 70. percében ajtó-ablak helyzet tárult Lucas Beltrán elõtt, a játékos kapura is lõtt, a labda azonban elakadt az ötösön belül fekvõ Dieguinho Moreira lábában. 72. perc: Dieguinho Moreira fantasztikus mozdulattal védte Lucas Beltrán kapura tartó lövését. Dieguinho Moreira a kapu közepén állt, ám szerencséjére Lucas Beltrán közeli,erõs lövése sem a sarok felé tartott, így ki tudta öklözni a védõk közé a meccs 76. percében. 79 perc telt el a meccsbõl, amikor nagyon veszélyes szituáció alakult ki Dieguinho Moreira (Baiaco Futebol Arte) kapuja elõtt, az egyedül kilépõ Lucas Beltrán lövése már-már utat talált a hálóba, ám a visszavetõdõ kapus elcsípte a labdát még a gólvonal elõtt. 82 percet követõen Lucas Beltrán (Nova Era) kemény lövést küldött kapura, a felsõ léc alá tartó löketet Dieguinho Moreira hátravetõdve, a levegõben úszva tenyerelte ki a mezõnybe. Remek Nova Era támadás futott a pályán a mérkõzés 83. percében, Lucas Beltrán õrizetlenül maradt és hanyag mozdulattal pöccintett Dieguinho Moreira mellett a hálóba, 0-12. 87 percnyi játék után Lucas Beltrán lapos lövést küldött a kapu jobb oldalába, 0-13. Dieguinho Moreira rosszul helyezkedett, ezért csak a tekintetével tudta követni a labda útját. 91 percnyi küzdelmet követõen Lucas Beltrán hatalmas helyzetbe került, és innen általában nem szokott hibázni, 0-14. A nagy klasszis kapusoknak is lõnek gólt: 0-15! Dieguinho Moreira hiába mozdult jókor, jó irányba, nem volt elég gyors, hogy kivédje Lucas Beltrán lövését. A végsõ sípszó felharsanása után a vendég Nova Era gyõztesen vonulhatott az öltözõbe, miután az egész mérkõzésen jobb teljesítményt nyújtott, mint a fegyelmezetlenül játszó Baiaco Futebol Arte.