Vissza az elejére

A mérkőzés beszámolója

Hell
Nézőszám: 7323 (Állóhely: 5494, Ülőhely: 1684, VIP páholy: 145)
Slawomir Purzycki remek szabadrúgással vétette észre magát a mérkõzés 5. percében. Szczepan Rywin gondolt egy merészet és egy ravasz emeléssel próbálta meglepni a kaputól távolabb helyezkedõ hálóõrt a mérkõzés 13. perce során. Az ötlet jó volt, a kivitelezés pocsék, Igor Glembin visszalépett, de látta, hogy nincs szükség a közbeavatkozásra, a labda fölé megy. Korneliusz Mojsiewicz (Polanka Poznań) némi szerencsével csípte el Kajetan Seliga lapos, lábak között kapura surranó lövését még a gólvonal elõtt. Igor Glembin ismét bizonyíthatta, hogy a legkiválóbb hálóõrök közé tartozik, Szczepan Rywin hatalmas bombája után lefelé vágódó labdát páratlan magabiztossággal ártalmatlanította a mérkõzés 26. percében. Szczepan Rywin a játékidõ 27. percében gólt szerezhetett volna, de rosszul találta el a labdát. A célt tévesztett lövést a védõk kikísérték, amíg az alapvonalnál elhagyta a pályát. Kirúgással folytatódhatott a játék. A játékvezetõ résen volt, és észrevette Maksymilian Glogowski durva szabálytalanságát a meccs 29. percében. Azonnal elõkerült a sárga lap. A felháborodott Polanka Poznań szurkolók tüntettek a játékvezetõ ellen, amikor kétes helyzetben szabadrúgást ítélt az ellenfél Nightmare - The End javára 29 perc után. A szurkolók hangosan kifütyülték Maksymilian Glogowskit durva szabálytalanságáért. Szczepan Rywin (Polanka Poznań) nagy lehetõséghez jutott a találkozó 31. percében, rosszul kivitelezett lövése azonban messze elkerülte a kaput. 34. perc: Jedrzej Zbikowski mellre vette a magasan középre ívelõdõ labdát, majd ollózó mozdulattal kapura lõtt. A magas ívben szálló labda a keresztlécet érintve hagyta el a pályát. Fantasztikus jelenet volt! 35. perc: Kryspin Rasiak szabadrúgásból keresztbe ívelte a labdát a túloldalon felfutó társa elé. Igor Glembin ismét bizonyíthatta, hogy a legkiválóbb hálóõrök közé tartozik, Szczepan Rywin hatalmas bombája után lefelé vágódó labdát páratlan magabiztossággal ártalmatlanította a mérkõzés 38. percében. 41. perc: Szczepan Rywin takarásból váratlanul kapura tüzelt, Igor Glembin (Nightmare - The End) az utolsó pillanatban észlelte a veszélyt, de gyors vetõdéssel kitenyerelte a bal sarokba tartó labdát. Szczepan Rywin gondolt egy merészet és egy ravasz emeléssel próbálta meglepni a kaputól távolabb helyezkedõ hálóõrt a mérkõzés 42. perce során. Az ötlet jó volt, a kivitelezés pocsék, Igor Glembin visszalépett, de látta, hogy nincs szükség a közbeavatkozásra, a labda fölé megy. Egy ütközés nyomán a sértett Polanka Poznań szabadrúgáshoz jutott a játékidõ 46. percében. Gilbert Wojno hatalmas lövést eresztett meg. A történtek alapján egyáltalán nem meglepõ a hazai csapat 1-0 arányú vezetése a félidõben.

A hazai csapat érkezett elõször a pályára az öltözõbõl, játékosai láthatóan alig várták, hogy folytatódjon a mérkõzés. Jedrzej Zbikowski kezdõrúgásával indult a második félidõ. A találkozó 62. percében ajtó-ablak helyzet tárult Kajetan Seliga elõtt, a játékos kapura is lõtt, a labda azonban elakadt az ötösön belül fekvõ Korneliusz Mojsiewicz lábában. Maksymilian Glogowski úgy döntött, hogy nem keres társakat az akcióhoz, inkább maga próbálja befejezni. Nem biztos, hogy jó választás volt, lövése nyomán a labda magasan a kapu fölött suhant el a meccs 71. percében. Jedrzej Zbikowski egészen egyedülálló cselekkel tört be az ellenfél tizenhatosára, és már csak a kapussal állt szemben. Lapos, erõs lövését azonban Korneliusz Mojsiewicz (Polanka Poznań) lábbal hárítani tudta. Jedrzej Zbikowski könnyen gólt szerezhetett volna, ha kicsit le tudja szorítani a labdát gólhelyzetben, a találkozó 76. percében. A lövés így sem volt veszélytelen, a felsõ kapufát súrolva hagyta el a játékteret. Gilbert Wojno remek szabadrúgással vétette észre magát a mérkõzés 77. percében. A mérkõzés 84. perce zajlott, amikor Maksymilian Glogowski teljesen ütemtelen becsúszása nyomán földre vitte az ellenfelét. A játékvezetõ nem habozott felmutatni neki a sárga lapot, s mivel már a második volt ezen a meccsen, a meccs hátralévõ részére nem maradhatott a pályán. A játékvezetõ ellentmondást nem tûrõen a büntetõpontra mutatott a játékidõ 84. percében. A tiltakozó Polanka Poznań játékosok körbevették, de sok haszna nem volt, hiszen társuk szinte letépte a kiugró Nightmare - The End játékos mezét. 93 percnyi játék után a késve érkezõ Nightmare - The End védõ csak az alapvonalon túlra tudta fejelni a labdát. Szöglet! Wlodzimierz Czeberowski indult, hogy elvégezze. Ravaszul elvégzett szöglet, leblokkoló Nightmare - The End védelem: így Dawid Hoffman számára nem okozott gondot, hogy a kapus mellett a hálóba pöccintse a labdát. 1-2. Jedrzej Zbikowski sárga lapot kapott sportszerûtlen viselkedésért, a mérkõzés 97. percében. A mérkõzés 97. percében egy Nightmare - The End szabadrúgásra került a sor, Jedrzej Zbikowski készült neki, hogy elõreívelje a védõk feje felett. Dawid Hoffman úgy döntött, hogy nem keres társakat az akcióhoz, inkább maga próbálja befejezni. Nem biztos, hogy jó választás volt, lövése nyomán a labda magasan a kapu fölött suhant el a meccs 98. percében. Az otthonában vereséget szenvedõ Nightmare - The End hívei nem tudták leplezni a csalódottságukat, látván, hogy csapatuk az egyenlõ felek küzdelmében alul maradt az eredményesebb Polanka Poznań együttesével szemben. A mérkõzés gyõzteseként a(z) Polanka Poznań hagyta el a pályát.