19 10 Nap R. Tamberg       3.15
30 11 Nap H. Karbo       6.07
72 12 Rez I. Algaja       0.00

Reval Fortress Arena
Widzowie: 9248 (Miejsca stojące: 6937, Miejsca siedzące: 2127, Miejsca dla VIPów: 184)
Zbierające się nad stadionem chmury nie wróżyły najlepiej. Opady deszczu mogłyby znacznie pogorszyć warunki gry. Raivo Ratas rozpoczął to interesująco zapowiadające się spotkanie. Raivo Ratas zrobił wszystko, co było możliwe. Czy aby na pewno, skoro piłka poleciała nad poprzeczką? W 8 minucie wspaniała sytuacja na zdobycie bramki dla drużyny FC Rebel. Jednak Anders Röd w dogodnej sytuacji trafia nieczysto w piłkę i to niegroźne uderzenie w kierunku prawego słupka bez trudu wychwytuje Sten Saarnak. Rzut wolny dla drużyny Valga 1860. Endel Vanamets podchodzi do piłki i ustawia ją w miejscu skrupulatnie wskazanym przez sędziego. Raivo Ratas znalazł się w doskonałej sytuacji w 10 minucie jednak nie trafił czysto w piłkę i interwencja po prawej stronie bramki była tylko formalnością. Właśnie upłynęła 11 minuta meczu. Po gwizdku sędziego do piłki podszedł Raivo Ratas. Raivo Ratas ma się nad czym zastanawiać po sytuacji z 16 minuty. W zdawać by się mogło stuprocentowej sytuacji strzelił tak lekko, że Sten Saarnak mimo, że stał przy lewym słupku zdążył złapać piłkę w rękawice. W 17 minucie meczu Anders Röd strzela niewiarygodnie mocno z pola karnego. Sten Saarnak rzuca się i podbija piłkę, a ta uderza w poprzeczkę. Nie ma gola! Kibice drużyny Valga 1860 przecierają oczy ze zdumienia. W 22 minucie meczu Alvar Muruaas powinien wpakować piłkę do siatki z prawej strony rozpaczliwie interweniującego bramkarza, a jednak strzał był na tyle nieprecyzyjny, że Kuido Ööpik zdołał go obronić. Raivo Ratas znalazł się w doskonałej sytuacji w 25 minucie jednak nie trafił czysto w piłkę i interwencja po prawej stronie bramki była tylko formalnością. Gdyby w 28 minucie Raivo Ratas zdecydował się uderzyć z pierwszej piłki, bez przyjęcia to być może rezultat uległby zmianie, a tak piłka bita na prawy słupek padła łupem bramkarza przeciwników. Rein Tamberg nie miał czasu aby dobrze przymierzyć w 30 minucie meczu. Mocno uderzył, ale piłka przeleciała wysoko nad poprzeczką. Anders Röd przeprowadza wspaniały rajd w 33 minucie spotkania. Próbował lobować bramkarza drużyny Valga 1860 i umieścić piłkę w siatce, przy prawym słupku, lecz Sten Saarnak zdołał sparować uderzenie i zażegnał niebezpieczeństwo. Doskonała okazja dla drużyny FC Rebel! 33 minuta meczu. Anders Röd ostro strzela w pełnym biegu, a piłka odbija się jeszcze od prawego słupka i wpada do siatki za zaskoczonym bramkarzem drużyny Valga 1860. 2-0. W 38 minucie, Raivo Ratas decyduje się na strzał z półdystansu. Silnie bita piłka zmierzała tuż pod poprzeczkę bramki drużyny Valga 1860, lecz Sten Saarnak zdołał ją wypiąstkować. Hardi Karbo znalazł się w doskonałej sytuacji w 39 minucie jednak nie trafił czysto w piłkę i interwencja po prawej stronie bramki była tylko formalnością. Raivo Ratas ma się nad czym zastanawiać po sytuacji z 42 minuty. W zdawać by się mogło stuprocentowej sytuacji strzelił tak lekko, że Sten Saarnak mimo, że stał przy lewym słupku zdążył złapać piłkę w rękawice. Gospodarze tego spotkania narzucili swój styl gry w pierwszej połowie i zasłużenie prowadzą 2-0 z drużyną Valga 1860. Ciekawe czy zespół FC Rebel poprawi bilans bramkowy w drugiej połowie.

Płaski strzał, który oddał Alvar Muruaas w 53 minucie gry, nie sprawił większych kłopotów bramkarzowi drużyny FC Rebel, który wyczuwając intencje strzelca rzucił się w lewy róg. Kibice drużyny Valga 1860 przecierają oczy ze zdumienia. W 57 minucie meczu Rein Tamberg powinien wpakować piłkę do siatki z prawej strony rozpaczliwie interweniującego bramkarza, a jednak strzał był na tyle nieprecyzyjny, że Kuido Ööpik zdołał go obronić. Raivo Ratas przeprowadza wspaniały rajd w 59 minucie spotkania. Próbował lobować bramkarza drużyny Valga 1860 i umieścić piłkę w siatce, przy lewym słupku, lecz Sten Saarnak zdołał sparować uderzenie i zażegnał niebezpieczeństwo. Doskonała okazja dla drużyny FC Rebel! Gdyby w 61 minucie Alvar Muruaas zdecydował się uderzyć z pierwszej piłki, bez przyjęcia to być może rezultat uległby zmianie, a tak piłka bita na lewy słupek padła łupem bramkarza przeciwników. Sędzia odgwizdał rzut wolny dla drużyny Valga 1860. Piłkarze drużyny FC Rebel protestowali, ale mogło się to najwyżej skończyć kartką dla któregoś z nich. Rzut wolny będzie wykonywał Gabriel Koop.Ładny strzał w 63 minucie oddał Anders Röd. Niestety minimalnie niecelny. Raivo Ratas ma się nad czym zastanawiać po sytuacji z 65 minuty. W zdawać by się mogło stuprocentowej sytuacji strzelił tak lekko, że Sten Saarnak mimo, że stał przy lewym słupku zdążył złapać piłkę w rękawice. Zamieszanie pod bramką drużyny FC Rebel w 66 minucie meczu. Do piłki dopada Alvar Muruaas i strzela przy lewym słupku. Kuido Ööpik z najwyższym trudem łapie piłkę. Centymetrów zabrakło bramkarzowi drużyny Valga 1860 aby obronić tą piłkę. W 72 minucie meczu, Anders Röd z najbliższej odległości oddał mocne uderzenie i mimo, że Sten Saarnak wyczuł zamiar strzelca i rzucił się w prawą stronę, nie uratował swojej drużyny przed utratą bramki. 4-0. Zmiana w drużynie FC Rebel. Anders Röd schodzi z boiska, a w jego miejsce pojawia się Silver Nurk. Gwizdek sędziego i rzut wolny dla drużyny Valga 1860. Do piłki podszedł Alex Jomm. W 80 minucie meczu wynik zmienił się na 5-0. Raivo Ratas Z najbliższej odległości kopie z całej siły. Piłka otarła się o poprzeczkę i wpadła do bramki. Sten Saarnak nie był w stanie tego obronić. Wymarzona sytuacja dla drużyny FC Rebel w 83 minucie spotkania. Silny niesygnalizowany strzał z pierwszej piłki oddał Silver Nurk. Sten Saarnak rzucił się jednak w prawo i obronił go. W 91 minucie spotkania, Raivo Ratas nie dał najmniejszych szans bramkarzowi na obronę. Z najbliższej odległości, w zamieszaniu podbramkowym skierował piłkę do siatki. Sten Saarnak miał ją już na prawej rękawicy ale strzał był zbyt mocny. 7-0. FC Rebel przeprowadza zmianę. W miejsce Raivo Ratas pojawia się Gunnar Alles, kibice witają go gromkimi brawami. Właśnie upływała 95 minuta spotkania, gdy w doskonałej sytuacji znalazł się Silver Nurk. Sten Saarnak rozpaczliwie interweniował, ale piłka i tak znalazła drogę do siatki tuż obok prawej ręki bramkarza. 8-0. Każdy wynik był tutaj możliwy, ale to drużyna FC Rebel wygrała po zaciętej walce to spotkanie. Kibice gospodarzy dziękują za wspaniałe widowisko.