132 9 Pom A. Gutxi     1 10.85
139 10 Nap H. Ekialde       4.81
137 11 Nap C. Dantel     1 8.43

Gigante de Alberdi
Widzowie: 7218 (Miejsca stojące: 5415, Miejsca siedzące: 1660, Miejsca dla VIPów: 143)
Cipriano Dantel rozpoczął świetnie zapowiadający się mecz. Sędzia odgwizdał rzut wolny dla drużyny RIBER PLATE. Piłkarze drużyny Pirates protestowali, ale mogło się to najwyżej skończyć kartką dla któregoś z nich. Rzut wolny będzie wykonywał Serafin Sabino. 15 minuta meczu. Anier Gutxi uderza na bramkę ponad interweniującym bramkarzem drużyny Pirates. Aureliano Cordaro puszcza piłkę do siatki po prawej ręce. 0-1. Cipriano Dantel znalazł się w doskonałej sytuacji w 19 minucie jednak nie trafił czysto w piłkę i interwencja po prawej stronie bramki była tylko formalnością. Haroldo Ekialde ma się nad czym zastanawiać po sytuacji z 23 minuty. W zdawać by się mogło stuprocentowej sytuacji strzelił tak lekko, że Aureliano Cordaro mimo, że stał przy lewym słupku zdążył złapać piłkę w rękawice. W 30 minucie meczu rzut wolny dla ekipy Pirates. Wykonywał go Luisito Sindo. W 31 minucie meczu soczyste uderzenie zawodnika o nazwisku Haroldo Ekialde przechodzi nad poprzeczką bramki rywala. Cipriano Dantel był bliski celu w 32 minucie gry. Jednak piłka trafiła tylko w bandy reklamowe dookoła boiska. W 37 minucie tego spotkania Cipriano Dantel wykazał się większym sprytem niż bramkarz przeciwnika i umieścił piłkę w siatce pod prawym ramieniem golkipera. Aureliano Cordaro nie dał rady zapobiec utracie bramki. 0-2. Cipriano Dantel nie miał czasu aby dobrze przymierzyć w 47 minucie meczu. Mocno uderzył, ale piłka przeleciała wysoko nad poprzeczką. Drużyna Pirates będzie miała już tylko 45 minut na zmianę wyniku. Być może chwila odpoczynku dobrze im zrobi i po przerwie pokażą na co ich stać.

Obydwie drużyny z nowymi siłami przystąpiły do drugiej połowy tego meczu. Przez następne trzy kwadranse mieliśmy się przekonać, czy zawodnicy potrafili wdrożyć w życie instrukcje przekazane przez swoich trenerów. Grę wznowił Carlos Sein. Niepotrzebny komentarz decyzji arbitra w 52 minucie meczu spowodował, że Celestino Ted został upomniany żółtą kartką. Sędzia odgwizdał rzut wolny dla drużyny RIBER PLATE. Piłkarze drużyny Pirates protestowali, ale mogło się to najwyżej skończyć kartką dla któregoś z nich. Rzut wolny będzie wykonywał Celestino Ted. Haroldo Ekialde zrobił wszystko, co było możliwe. Czy aby na pewno, skoro piłka poleciała nad poprzeczką? Cipriano Dantel ma się nad czym zastanawiać po sytuacji z 56 minuty. W zdawać by się mogło stuprocentowej sytuacji strzelił tak lekko, że Aureliano Cordaro mimo, że stał przy lewym słupku zdążył złapać piłkę w rękawice. Wspaniały rzut w prawą stronę i Aureliano Cordaro broni w trudnej sytuacji w 57 minucie meczu. Cipriano Dantel powinien chyba jednak zdecydować się na podanie do lepiej ustawionych partnerów. Cipriano Dantel znalazł się w doskonałej sytuacji w 59 minucie jednak nie trafił czysto w piłkę i interwencja po prawej stronie bramki była tylko formalnością. Haroldo Ekialde znalazł się w doskonałej sytuacji w 60 minucie jednak nie trafił czysto w piłkę i interwencja po lewej stronie bramki była tylko formalnością. W 61 minucie ni to strzałem ni to podaniem uraczył nas Cipriano Dantel. Efekt? Bramkarz musi pobiec kilkadziesiąt metrów po piłkę. W 62 minucie meczu rzut wolny dla ekipy Pirates. Wykonywał go Luisito Sindo. 64 minuta meczu. Cipriano Dantel próbował strzelać obok prawego słupka, lecz nie trafił czysto i wolno toczącą się piłkę zagarnął bramkarz drużyny przeciwnej. Wymarzona sytuacja dla drużyny RIBER PLATE w 67 minucie spotkania. Silny niesygnalizowany strzał z pierwszej piłki oddał Haroldo Ekialde. Aureliano Cordaro rzucił się jednak w lewo i obronił go. Serafin Sabino znalazł trochę wolnego miejsca w 69 minucie i posłał piłkę w kierunku bramki drużyny Pirates. Aureliano Cordaro był jednak na posterunku i rzucając się w prawą stronę zdołał obronić ten strzał. 70 minuta spotkania. Cipriano Dantel w dogodnej sytuacji, z najbliższej odległości strzela zbyt lekko by mogło to zaskoczyć bramkarza drużyny Pirates. Aureliano Cordaro spokojnie chwyta piłkę przy lewym słupku. Kibice drużyny RIBER PLATE przecierają oczy ze zdumienia. W 75 minucie meczu Cipriano Dantel powinien wpakować piłkę do siatki z prawej strony rozpaczliwie interweniującego bramkarza, a jednak strzał był na tyle nieprecyzyjny, że Aureliano Cordaro zdołał go obronić. Mocny strzał z dystansu w wykonaniu zawodnika drużyny Pirates, którym był Carlos Sein mija bramkę i ląduje na reklamach okalających boisko. Mocny strzał z bliskiej odległości w wykonaniu zawodnika drużyny Pirates, którym był Alvaro Vergaray mija bramkę i ląduje na reklamach okalających boisko. 90 minuta meczu. Haroldo Ekialde strzela, lecz Aureliano Cordaro rzuca się w lewą stronę i łapie piłkę bez trudu. Carlos Sein ma się nad czym zastanawiać po sytuacji z 94 minuty. W zdawać by się mogło stuprocentowej sytuacji strzelił tak lekko, że Clodoveo Nahia mimo, że stał przy lewym słupku zdążył złapać piłkę w rękawice. 97 minuta meczu, Cipriano Dantel strzela, lecz Aureliano Cordaro rzuca się w prawą stronę i łapie piłkę bez trudu. Kibice drużyny RIBER PLATE wiwatują na cześć swojej drużyny, która wygrała po bardzo zaciętym spotkaniu.