Powrót do góry

Sprawozdanie meczowe

BALTREX
Widzowie: 45 (Miejsca stojące: 35, Miejsca siedzące: 10, Miejsca dla VIPów: 0)
Kaloyan Mitashev rozpoczął to nieciekawie zapowiadające się spotkanie. Wspaniały rzut w prawą stronę i Pavel Romanescu broni w trudnej sytuacji w 6 minucie meczu. Sven-Olof Stephansson powinien chyba jednak zdecydować się na podanie do lepiej ustawionych partnerów. W 8 minucie meczu soczyste uderzenie zawodnika o nazwisku Manfred Konradsson przechodzi nad poprzeczką bramki rywala. W 10 minucie ni to strzałem ni to podaniem uraczył nas Manfred Konradsson. Efekt? Bramkarz musi pobiec kilkadziesiąt metrów po piłkę. 11 minuta meczu. Miltos Kotsovolos strzela, lecz Kalle Askberg rzuca się w lewą stronę i łapie piłkę bez trudu. 18 minuta meczu, Sven-Olof Stephansson strzela, lecz Pavel Romanescu rzuca się w prawą stronę i łapie piłkę bez trudu. W 21 minucie wspaniała sytuacja na zdobycie bramki dla drużyny FC Pegasas Siauliai. Jednak Manfred Konradsson w dogodnej sytuacji trafia nieczysto w piłkę i Kalle Askberg bez trudu wychwytuje to niegroźne uderzenie w kierunku lewego słupka. Wymarzona sytuacja dla drużyny Sundborn IF w 22 minucie spotkania. Silny niesygnalizowany strzał z pierwszej piłki oddał Lars-Erik Pil. Pavel Romanescu rzucił się jednak w prawo i obronił go. Kibice drużyny FC Pegasas Siauliai przecierają oczy ze zdumienia. W 29 minucie meczu Miltos Kotsovolos powinien wpakować piłkę do siatki z lewej strony rozpaczliwie interweniującego bramkarza, a jednak strzał był na tyle nieprecyzyjny, że Kalle Askberg zdołał go obronić. Kibice drużyny FC Pegasas Siauliai przecierają oczy ze zdumienia. W 30 minucie meczu Miltos Kotsovolos powinien wpakować piłkę do siatki z prawej strony rozpaczliwie interweniującego bramkarza, a jednak strzał był na tyle nieprecyzyjny, że Kalle Askberg zdołał go obronić. 33 minuta meczu, Manfred Konradsson strzela, lecz Kalle Askberg rzuca się w prawą stronę i łapie piłkę bez trudu. 33 minut meczu już za nami. Sędzia podyktował rzut wolny dla drużyny FC Pegasas Siauliai. Rupertas Daužvardis będzie zagrywać piłkę. Wymarzona sytuacja dla drużyny Sundborn IF w 37 minucie spotkania. Silny niesygnalizowany strzał z pierwszej piłki oddał Lars-Erik Pil. Pavel Romanescu rzucił się jednak w prawo i obronił go. W 38 minucie meczu Miltos Kotsovolos strzela niewiarygodnie mocno z pola karnego. Kalle Askberg rzuca się i podbija piłkę, a ta uderza w poprzeczkę. Nie ma gola! I znowu skoczyli na siebie z pełną agresją. Dziwne zachowanie arbitra, który w 47 minucie każe tylko jednego winowajcę żółta kartką za dyskusje. Börje Ekström protestuje ale arbiter nie zmieni już swojej decyzji. W 47 minucie meczu rzut wolny dla ekipy Sundborn IF. Wykonywał go Börje Ekström. Gospodarze zeszli do szatni z korzystnym wynikiem 2-0. Goście na pewno umotywowani przez swego trenera nie oddadzą pola bez walki w ostatnich 45 minutach meczu.

Obydwie drużyny z nowymi siłami przystąpiły do drugiej połowy tego meczu. Przez następne trzy kwadranse mieliśmy się przekonać, czy zawodnicy potrafili wdrożyć w życie instrukcje przekazane przez swoich trenerów. Grę wznowił Manfred Konradsson. Wymarzona sytuacja dla drużyny FC Pegasas Siauliai w 52 minucie spotkania. Silny niesygnalizowany strzał z pierwszej piłki oddał Miltos Kotsovolos. Kalle Askberg rzucił się jednak w prawo i obronił go. W 56 minucie meczu krótka, ale dosadna wymiana zdań Lars-Erik Pil z arbitrem kończy się dla zawodnika żółta kartką. Właśnie upłynęła 56 minuta meczu. Po gwizdku sędziego do piłki podszedł Lars-Erik Pil. Wymarzona sytuacja dla drużyny Sundborn IF w 58 minucie spotkania. Silny niesygnalizowany strzał z pierwszej piłki oddał Lars-Erik Pil. Pavel Romanescu rzucił się jednak w lewo i obronił go. W 58 minucie spotkania, Kaloyan Mitashev nie dał najmniejszych szans bramkarzowi na obronę. Z najbliższej odległości, w zamieszaniu podbramkowym skierował piłkę do siatki. Pavel Romanescu miał ją już na lewej ręce ale strzał był zbyt mocny. 2-1. Wspaniały rzut w lewą stronę i Pavel Romanescu broni w trudnej sytuacji w 63 minucie meczu. Lars-Erik Pil powinien chyba jednak zdecydować się na podanie do lepiej ustawionych partnerów. Zamieszanie pod bramką drużyny Sundborn IF w 66 minucie meczu. Do piłki dopada Vilius Gudavičius i strzela przy lewym słupku. Kalle Askberg z najwyższym trudem łapie piłkę. 70 minuta meczu. Lars-Erik Pil uderza na bramkę ponad interweniującym bramkarzem drużyny FC Pegasas Siauliai. Pavel Romanescu puszcza piłkę do siatki po prawej ręce. 2-2. Lars-Erik Pil znalazł się w doskonałej sytuacji w 75 minucie jednak nie trafił czysto w piłkę i interwencja po lewej stronie bramki była tylko formalnością. Mocny strzał z bliskiej odległości w wykonaniu zawodnika drużyny FC Pegasas Siauliai, którym był Manfred Konradsson mija bramkę i ląduje na reklamach okalających boisko. Po ładnej akcji całego zespołu dobry strzał oddał Simon Wallin. Piłka jednak poszybowała koło prawego słupka bramki. W 84 minucie ni to strzałem ni to podaniem uraczył nas Miltos Kotsovolos. Efekt? Bramkarz musi pobiec kilkadziesiąt metrów po piłkę. Wspaniały rzut w lewą stronę i Pavel Romanescu broni w trudnej sytuacji w 94 minucie meczu. Kaloyan Mitashev powinien chyba jednak zdecydować się na podanie do lepiej ustawionych partnerów. Wyrównany i trzymający w napięciu mecz zakończył się zasłużonym remisem.