10 11 Nap M. Zembrzuski     2 11.66
12 12 Rez B. Gdaniec       0.00

ESTADIO ANGELITO
Widzowie: 35 (Miejsca stojące: 27, Miejsca siedzące: 8, Miejsca dla VIPów: 0)
Już na starcie spotkania Bartolo Basualdo potknął się o piłkę, która jakimś dziwnym trafem doturlała się do jego kolegi z drużyny. Płaski strzał, który oddał Higinio Eguzki w 2 minucie gry, nie sprawił większych kłopotów bramkarzowi drużyny Newcastle United, który wyczuwając intencje strzelca rzucił się w lewy róg. Publiczność wstrzymała oddech, gdy w 4 minucie Pankracy Malicki wykonał atomowe uderzenie na bramkę zespołu PLUMIN. Rodrigo Massó nawet nie zdążył zareagować, gdy piłka mijała go z prawej strony. 0-1!! 8 minuta meczu, Rigoberto Ayala strzela, lecz Mikolaj Jerzyk rzuca się w prawą stronę i łapie piłkę bez trudu. 11 minuta meczu. Bartolo Basualdo strzela z bliskiej odległości w lewą stronę bramki, lecz tam na piłkę czekał już Mikolaj Jerzyk. Nie ma gola. Wymarzona sytuacja dla drużyny PLUMIN w 12 minucie spotkania. Silny niesygnalizowany strzał z pierwszej piłki oddał Beto Alonso. Mikolaj Jerzyk rzucił się jednak w lewo i obronił go. Bartolo Basualdo ma się nad czym zastanawiać po sytuacji z 16 minuty. W zdawać by się mogło stuprocentowej sytuacji strzelił tak lekko, że Mikolaj Jerzyk mimo, że stał przy lewym słupku zdążył złapać piłkę w rękawice. W 17 minucie tego spotkania Beto Alonso wykazał się większym sprytem niż bramkarz przeciwnika i umieścił piłkę w siatce pod prawym ramieniem golkipera. Mikolaj Jerzyk nie dał rady zapobiec utracie bramki. 1-1. Gdyby w 23 minucie Bartolo Basualdo zdecydował się uderzyć z pierwszej piłki, bez przyjęcia to być może rezultat uległby zmianie, a tak piłka bita na prawy słupek padła łupem bramkarza przeciwników. Wspaniały rzut w prawą stronę i Mikolaj Jerzyk broni w trudnej sytuacji w 25 minucie meczu. Bartolo Basualdo powinien chyba jednak zdecydować się na podanie do lepiej ustawionych partnerów. W 26 minucie tego spotkania Pankracy Malicki wykazał się większym sprytem niż bramkarz przeciwnika i umieścił piłkę w siatce pod prawym ramieniem golkipera. Rodrigo Massó nie dał rady zapobiec utracie bramki. 1-2. Kibice drużyny Newcastle United przecierają oczy ze zdumienia. W 29 minucie meczu Pankracy Malicki powinien wpakować piłkę do siatki z prawej strony rozpaczliwie interweniującego bramkarza, a jednak strzał był na tyle nieprecyzyjny, że Rodrigo Massó zdołał go obronić. Właśnie upływała 32 minuta spotkania, gdy w doskonałej sytuacji znalazł się Marian Zembrzuski. Rodrigo Massó rozpaczliwie interweniował, ale piłka i tak znalazła drogę do siatki tuż obok prawej ręki bramkarza. 1-3. W 34 minucie meczu wynik zmienił się na 2-3. Beto Alonso Z najbliższej odległości kopie z całej siły. Piłka otarła się o poprzeczkę i wpadła do bramki. Mikolaj Jerzyk nie był w stanie tego obronić. 37 minuta meczu. Beto Alonso strzela, lecz Mikolaj Jerzyk rzuca się w lewą stronę i łapie piłkę bez trudu. Rigoberto Ayala ma się nad czym zastanawiać po sytuacji z 43 minuty. W zdawać by się mogło stuprocentowej sytuacji strzelił tak lekko, że Mikolaj Jerzyk mimo, że stał przy lewym słupku zdążył złapać piłkę w rękawice. Gwizdek sędziego i rzut wolny dla drużyny Newcastle United. Do piłki podszedł Adam Pacholewski. Niepotrzebny komentarz decyzji arbitra w 48 minucie meczu spowodował, że Olgierd Wojtowicz został upomniany żółtą kartką. 48 minut meczu już za nami. Sędzia podyktował rzut wolny dla drużyny Newcastle United. Olgierd Wojtowicz będzie zagrywać piłkę. PLUMIN przeprowadza zmianę. W miejsce Cristian Cutberto pojawia się Elias Rufo, kibice witają go gromkimi brawami. PLUMIN przeprowadzi wymianę zawodników. Agustin Dubardo czeka na przerwę w grze aby móc zmienić kolegę z drużyny. Sędzia podnosi tablicę, z boiska zejdzie Leon Lobo. Rzut wolny dla drużyny Newcastle United. Olgierd Wojtowicz podchodzi do piłki i ustawia ją w miejscu skrupulatnie wskazanym przez sędziego. PLUMIN - Newcastle United 2-3. Miejmy nadzieję, że w drugiej części obie ekipy stworzą ekscytujące widowisko. Chwila odpoczynku z pewnością doda im nieco sił.

Indywidualna akcja, na jaką się zdecydował gracz klubu Newcastle United - Marian Zembrzuski w 54 minucie przyniosła skutek w postaci strzału na bramkę. Piłka znalazła się w bramce mijając prawy jej słupek. 2-4.Ładny strzał w 58 minucie oddał Bartolo Basualdo. Niestety minimalnie niecelny. Bartolo Basualdo znalazł się w dogodnej sytuacji. Strzelił pod poprzeczkę i bramka. 60 minuta okazała się szczęśliwą dla zespołu PLUMIN dzięki tej bramce. 3-4. Właśnie upływała 64 minuta spotkania, gdy w doskonałej sytuacji znalazł się Pankracy Malicki. Rodrigo Massó rozpaczliwie interweniował, ale piłka i tak znalazła drogę do siatki tuż obok ręki bramkarza. 3-5. Vicente Cristofor ma się nad czym zastanawiać po sytuacji z 66 minuty. W zdawać by się mogło stuprocentowej sytuacji strzelił tak lekko, że Mikolaj Jerzyk mimo, że stał przy lewym słupku zdążył złapać piłkę w rękawice. Wspaniały rzut w prawą stronę i Mikolaj Jerzyk broni w trudnej sytuacji w 70 minucie meczu. Vicente Cristofor powinien chyba jednak zdecydować się na podanie do lepiej ustawionych partnerów. W 73 minucie meczu błąd w polu karnym popełnił obrońca drużyny Newcastle United. Na jego szczęście skończyło się tylko na rzucie rożnym. Do piłki podszedł wykonawca stałych fragmentów drużyny PLUMIN, Jonas Orlondon. Wymarzona sytuacja dla drużyny Newcastle United w 79 minucie spotkania. Silny niesygnalizowany strzał z pierwszej piłki oddał Pankracy Malicki. Rodrigo Massó rzucił się jednak w prawo i obronił go. Antonio Orlan w 81 minucie meczu wykonywał rzut wolny dla swojego zespołu, PLUMIN. Gdyby w 91 minucie Marian Zembrzuski zdecydował się uderzyć z pierwszej piłki, bez przyjęcia to być może rezultat uległby zmianie, a tak piłka bita na prawy słupek padła łupem bramkarza przeciwników. 95 minuta meczu. Higinio Eguzki uderza na bramkę ponad interweniującym bramkarzem drużyny Newcastle United. Mikolaj Jerzyk puszcza piłkę do siatki po prawej ręce. 5-6. Cios za cios, akcja za akcję – tak można opisać przebieg dzisiejszego spotkania. Do rywalizacji przystąpili godni siebie przeciwnicy lecz drużyna Newcastle United wykazała się większą dojrzałością i wraca do domu z kompletem punktów.