53 11 Cs. E. Teofilio     2 10.29
41 12 Cse. I. Corderall       0.00

Carlos Bianchi
Nézőszám: 149 (Állóhely: 112, Ülőhely: 34, VIP páholy: 3)
4 perc telt el a meccsbõl, amikor nagyon veszélyes szituáció alakult ki Aquilino Prejun (Deportivo Mukenio) kapuja elõtt, az egyedül kilépõ Ambrosio Etxatxu lövése már-már utat talált a hálóba, ám a visszavetõdõ kapus elcsípte a labdát még a gólvonal elõtt. 5 percnyi játék után Ernesto Egoitz (BFC 1982) végzett el szabadrúgást egy ellene elkövetett szabálytalanságot követõen. 7 percnyi játék után a késve érkezõ BFC 1982 védõ csak az alapvonalon túlra tudta fejelni a labdát. Szöglet! Vinicio Lon indult, hogy elvégezze. 11 perc telt el a mérkõzésbõl, amikor Guillermo Gaitano száma is bekerült a játékvezetõ noteszébe. A sárga lap felmutatását követõen némileg felforrósodott a légkör az idegesnek tûnõ BFC 1982 játékosok körül. A játékvezetõ egy durva belemenést követõen szabadrúgást ítélt Guillermo Gaitano (BFC 1982) javára a mérkõzés 13. percében. Nem a 14. perc volt az, amikor Aquilino Prejun megmutatta tehetségét. Ennek Ambrosio Etxatxu (BFC 1982) volt az oka, hiszen csapattársával háríthatatlan helyzetet alakítottak ki, az ellenfél kapusát összezavarva: 1-1. 17. perc: Evaristo Teofilio takarásból váratlanul kapura tüzelt, Aquilino Prejun (Deportivo Mukenio) az utolsó pillanatban észlelte a veszélyt, de gyors vetõdéssel kitenyerelte a bal sarokba tartó labdát. 23 perc játékot követõen Benigno Etxahun áttörte az ellenfél BFC 1982 védõfalát, majd szépségdíjas mozdulattal a kapu bal sarkába talált - 2-1. 27 percnyi játék után Benigno Etxahun (Deportivo Mukenio) végzett el szabadrúgást egy ellene elkövetett szabálytalanságot követõen. A felháborodott Deportivo Mukenio szurkolók tüntettek a játékvezetõ ellen, amikor kétes helyzetben szabadrúgást ítélt az ellenfél BFC 1982 javára 28 perc után. A szurkolók hangosan kifütyülték Evaristo Teofiliot durva szabálytalanságáért. Aquilino Prejun kénytelen volt megadni magát Evaristo Teofilio jól helyezett lövését követõen a találkozó 32. percében. 2-2. Evaristo Teofilio kemény lövése gondot okozott Aquilino Prejun számára, a kapus csak másodszorra tudta megkaparintani a gólvonalon végigpattogó labdát. A vérmesebb BFC 1982 szurkolók tombolva szidták a bírót, miután, szerintük tévesen, kecsegtetõ helyzetbõl ítélt szabadrúgást az ellenfél javára 39 eltelt percet követõen. Matias Llanos szabadrúgása azonban felszabadítással ért fel. A találkozó 41. perce már a második sárgát hozta Matias Llanos számára, egy elég durva szabálytalanságot követõen. A mérkõzés számára innentõl végetért. A játékvezetõ egy durva belemenést követõen szabadrúgást ítélt Matias Llanos (Deportivo Mukenio) javára a mérkõzés 42. percében. Aquilino Prejun kénytelen volt megadni magát Ambrosio Etxatxu jól helyezett lövését követõen a találkozó 44. percében. 2-3. Már 47 perce játszottak a csapatok, amikor Evaristo Teofilio remek egyéni akciójával talpra ugrasztotta a fanatikusabb BFC 1982 szurkolókat: egy biciklicsellel maga mögött hagyta a védõjét, betört a büntetõterületre, ám a lövés pillanatában elvesztette az egyensúlyát, így a labda kevéssel célt tévesztett. Az elsõ félidõ 2-3 arányú BFC 1982 vezetéssel zárult. A vendégek végig nagy önbizalommal játszottak, elõnyük teljesen megérdemelt.

A vendégcsapat, arcukon a feszült koncentráció jeleivel, türelmetlenül várták a második félidõ kezdetét. Benigno Etxahun lépett a kezdõkörbe, hogy kezdõrúgásával folytatódjon a játék. Már 58 perce játszottak a csapatok, amikor Evaristo Teofilio remek egyéni akciójával talpra ugrasztotta a fanatikusabb BFC 1982 szurkolókat: egy biciklicsellel maga mögött hagyta a védõjét, betört a büntetõterületre, ám a lövés pillanatában elvesztette az egyensúlyát, így a labda kevéssel célt tévesztett. Már 60 perce játszottak a csapatok, amikor Benigno Etxahun remek egyéni akciójával talpra ugrasztotta a fanatikusabb Deportivo Mukenio szurkolókat: egy biciklicsellel maga mögött hagyta a védõjét, betört a büntetõterületre, ám a lövés pillanatában elvesztette az egyensúlyát, így a labda kevéssel célt tévesztett. Evaristo Teofilio betört a tizenhatosra, majd a bal sarok irányába lõtte a labdát. A lövés elég erõs volt, ám nem túl jól helyezett, így Aquilino Prejun zsákmánya lett egy pazar vetõdést követõen. 63 perc telt el a meccsbõl, amikor nagyon veszélyes szituáció alakult ki Aquilino Prejun (Deportivo Mukenio) kapuja elõtt, az egyedül kilépõ Ambrosio Etxatxu lövése már-már utat talált a hálóba, ám a visszavetõdõ kapus elcsípte a labdát még a gólvonal elõtt. 65 perc telt el a meccsbõl, amikor nagyon veszélyes szituáció alakult ki Prospero Veto (BFC 1982) kapuja elõtt, az egyedül kilépõ Benigno Etxahun lövése már-már utat talált a hálóba, ám a visszavetõdõ kapus elcsípte a labdát még a gólvonal elõtt. Ignacio Teyo a tizenhatos elõterében lövésre szánta el magát a találkozó 67. percében, a labda magas ívben szállt, jócskán elkerülve a kaput. Ebbõl a helyzetbõl többet ki lehetett volna hozni. 68. perc: Ambrosio Etxatxu takarásból váratlanul kapura tüzelt, Aquilino Prejun (Deportivo Mukenio) az utolsó pillanatban észlelte a veszélyt, de gyors vetõdéssel kitenyerelte a bal sarokba tartó labdát. 70 perc telt el a meccsbõl, amikor nagyon veszélyes szituáció alakult ki Prospero Veto (BFC 1982) kapuja elõtt, az egyedül kilépõ Benigno Etxahun lövése már-már utat talált a hálóba, ám a visszavetõdõ kapus elcsípte a labdát még a gólvonal elõtt. Aquilino Prejun (Deportivo Mukenio) némi szerencsével csípte el Evaristo Teofilio lapos, lábak között kapura surranó lövését még a gólvonal elõtt. Ambrosio Etxatxu úgy döntött, hogy nem keres társakat az akcióhoz, inkább maga próbálja befejezni. Nem biztos, hogy jó választás volt, lövése nyomán a labda magasan a kapu fölött suhant el a meccs 80. percében. 82. perc: Evaristo Teofilio pár csellel alaposan megkavarta a védõket, majd kissé kisodródva keményen meglõtte a labdát a bal sarok irányába. Aquilino Prejun jól zárta a szöget, így könnyedén ölelte magához az életerõs lövést. Benigno Etxahun gondolt egy merészet és egy ravasz emeléssel próbálta meglepni a kaputól távolabb helyezkedõ hálóõrt a mérkõzés 89. perce során. Az ötlet jó volt, a kivitelezés pocsék, Prospero Veto visszalépett, de látta, hogy nincs szükség a közbeavatkozásra, a labda fölé megy. Aquilino Prejun (Deportivo Mukenio) ezúttal hibátlanul õrizte a hálót, Ambrosio Etxatxu éles szögbõl leadott lövése nem talált utat mellette a hálóba a találkozó 93. percében. Az otthonában vereséget szenvedõ Deportivo Mukenio hívei nem tudták leplezni a csalódottságukat, látván, hogy csapatuk az egyenlõ felek küzdelmében alul maradt az eredményesebb BFC 1982 együttesével szemben. A mérkõzés gyõzteseként a(z) BFC 1982 hagyta el a pályát.