64 10 Cs. P. Dubourdieu     9 27.71
17 11 Cs. B. Kerneis       6.18

Stade le bel air
Nézőszám: 44 (Állóhely: 34, Ülőhely: 10, VIP páholy: 0)
A közönség hangos üdvrivalgással köszöntötte Raphaël Giacometti kezdõrúgását, amivel a kezdõkörbõl 90 perces útjára indította a labdát . A felháborodott FC Saubrigues szurkolók tüntettek a játékvezetõ ellen, amikor kétes helyzetben szabadrúgást ítélt az ellenfél Cosa nostra Lyon javára 2 perc után. A szurkolók hangosan kifütyülték Joey Vacheront durva szabálytalanságáért. Pierre-Louis Dubourdieu egészen egyedülálló cselekkel tört be az ellenfél tizenhatosára, és már csak a kapussal állt szemben. Lapos, erõs lövését azonban Paulo Dubernard (FC Saubrigues) lábbal hárítani tudta. Paulo Dubernard (FC Saubrigues) ezúttal hibátlanul õrizte a hálót, Anatole Jannin éles szögbõl leadott lövése nem talált utat mellette a hálóba a találkozó 8. percében. 18 perc telt el a kezdõ sípszó óta, amikor az eredmény 0-2 lett. Pierre-Louis Dubourdieu áttört a bizonytalan FC Saubrigues védelmen, csavart lövése megkerülte Paulo Dubernard jobb kezét és a hálóban kötött ki. 22. perc: Pierre-Louis Dubourdieu kapura tört és el akarta nyesni a labdát a kapu bal oldalába, azonban Paulo Dubernard remekül zárta a szöget és lábbal sikerült hárítania a lövést. Pierre-Louis Dubourdieu köszönetet mondhatott a betlizõ FC Saubrigues védelemnek, gond nélkül gyûjthette be a labdát, a feladat könnyebbik része volt Paulo Dubernard mellett a hálóba találnia. A felháborodott Cosa nostra Lyon szurkolók tüntettek a játékvezetõ ellen, amikor kétes helyzetben szabadrúgást ítélt az ellenfél FC Saubrigues javára 27 perc után. A szurkolók hangosan kifütyülték Bruno Heimt durva szabálytalanságáért. Már 28 perce játszottak a csapatok, amikor Eymeric Azoulay remek egyéni akciójával talpra ugrasztotta a fanatikusabb Cosa nostra Lyon szurkolókat: egy biciklicsellel maga mögött hagyta a védõjét, betört a büntetõterületre, ám a lövés pillanatában elvesztette az egyensúlyát, így a labda kevéssel célt tévesztett. Egy ütközés nyomán a sértett Cosa nostra Lyon szabadrúgáshoz jutott a játékidõ 30. percében. Eymeric Azoulay hatalmas lövést eresztett meg. 31. perc: Bacary Kerneis rendkívül erõs szabadrúgással veszélyeztette az ellenfél kapuját. 35 percnyi játékot követõen Pierre-Louis Dubourdieu változtatott az eredményen (0-4). Közelrõl kellemetlen, pattogós lövést küldött kapuba, Paulo Dubernard (FC Saubrigues) menteni próbált, de nem járt sikerrel. 38 perc telt el a meccsbõl, amikor nagyon veszélyes szituáció alakult ki Paulo Dubernard (FC Saubrigues) kapuja elõtt, az egyedül kilépõ Felix Ré lövése már-már utat talált a hálóba, ám a visszavetõdõ kapus elcsípte a labdát még a gólvonal elõtt. A találkozó 40. percében ajtó-ablak helyzet tárult Felix Ré elõtt, a játékos kapura is lõtt, a labda azonban elakadt az ötösön belül fekvõ Paulo Dubernard lábában. Willy Hautefeuille kemény lövése gondot okozott Paulo Dubernard számára, a kapus csak másodszorra tudta megkaparintani a gólvonalon végigpattogó labdát. Pierre-Louis Dubourdieu köszönetet mondhatott a betlizõ FC Saubrigues védelemnek, gond nélkül gyûjthette be a labdát, a feladat könnyebbik része volt Paulo Dubernard mellett a hálóba találnia. 0-5 maradt a félidei eredmény, és ez nagy csalódást okozott a hazaiaknak, akik láthatóan taktikai változtatásra készültek a szünetben.

A szél felerõsödni látszott, amikor Pierre-Louis Dubourdieu kezdõrúgásával elkezdõdött a második félidõ. Az eredményjelzõ órája a meccs 51. percét mutatta, amikor Ibrahim Bene feltûnõen durva szabálytalanságot követett el. A bíró nem tehetett mást, az öltözõbe küldte a magáról megfeledkezett játékost. 54 perc eltelte után Pierre-Louis Dubourdieu gólja változást hozott az eredményben (0-6), a közeli lövés Paulo Dubernard kezei között vágódott a léc alá. Pierre-Louis Dubourdieu ígéretes helyzetbõl tüzelt kapura a mérkõzés 60. percében, a gyilkos erejû löket elzúgott a levegõben úszó Paulo Dubernard fölött, majd a keresztlécrõl a játéktéren kívülre pattant. A felháborodott Cosa nostra Lyon szurkolók tüntettek a játékvezetõ ellen, amikor kétes helyzetben szabadrúgást ítélt az ellenfél FC Saubrigues javára 61 perc után. A szurkolók hangosan kifütyülték Raphaël Giacomettit durva szabálytalanságáért. Remek Cosa nostra Lyon támadás futott a pályán a mérkõzés 63. percében, Felix Ré õrizetlenül maradt és hanyag mozdulattal pöccintett Paulo Dubernard mellett a hálóba, 0-8. Paulo Dubernard ismét bizonyíthatta, hogy a legkiválóbb hálóõrök közé tartozik, Felix Ré hatalmas bombája után lefelé vágódó labdát páratlan magabiztossággal ártalmatlanította a mérkõzés 68. percében. Egy ütközés nyomán a sértett FC Saubrigues szabadrúgáshoz jutott a játékidõ 69. percében. Bruno Heim hatalmas lövést eresztett meg. 70. perc: Faudel Langlois rendkívül erõs szabadrúgással veszélyeztette az ellenfél kapuját. 72 perce játszottak a csapatok, amikor Felix Ré közelrõl könnyedén gurította a labdát a kétséégbeesetten vetõdõ Paulo Dubernard mögé a hálóba. ezzel lett 0-9 az állás. A találkozó 75.percében Pierre-Louis Dubourdieu hatalmas kapáslövése valósággal kilyukasztotta a hálót. Paulo Dubernard bátortalan kísérletet tett, hogy hárítsa a lövést, bár az irgalmatlan erejû lövés talán még benne is kárt tehetett volna, 0-10. 79. perc: Pierre-Louis Dubourdieu settenkedett az ellenfél kapujának elõterében és a beívelt labdát kapásból kapura küldte. Paulo Dubernard nem jött zavarba és a kissé pontatlan lövést gyors mozdulattal nyalábolta fel. Laurent Cazes partdobásból hosszan hajította elõre a labdát a találkozó 81. percében, Camille Roca lekezelte, majd támadásba lendült. Pierre-Louis Dubourdieu (Cosa nostra Lyon) õrizetlenül maradt az ellenfél kapuja elõtt, így az elé kerülõ labdát gond nélkül helyezhette a kapuba a találkozó 83. percében. Laurent Cazes partdobásból hosszan hajította elõre a labdát a találkozó 87. percében, Kamel Leseigneur lekezelte, majd támadásba lendült. 92. perc: Paulo Dubernard kifutott a kapuból, hogy felszabadítson a kiugró Pierre-Louis Dubourdieu (Cosa nostra Lyon) elõl. Balszerencséjére Pierre-Louis Dubourdieu érte el elõbb a labdát és elõrevetõdve az üresen maradt kapu közepébe továbbította a labdát: 0-13! Paulo Dubernard (FC Saubrigues) ezúttal hibátlanul õrizte a hálót, Pierre-Louis Dubourdieu éles szögbõl leadott lövése nem talált utat mellette a hálóba a találkozó 97. percében. A végsõ sípszó felharsanása után a vendég Cosa nostra Lyon gyõztesen vonulhatott az öltözõbe, miután az egész mérkõzésen jobb teljesítményt nyújtott, mint a fegyelmezetlenül játszó FC Saubrigues.