Vissza az elejére

A mérkőzés beszámolója

Tierra de Campeones
Nézőszám: 36 (Állóhely: 28, Ülőhely: 8, VIP páholy: 0)
Gyönyörû idõ várta a mérkõzõ feleket ezen a szép napon, a játékvezetõ sípjele után Dorian do Vale végezte el a kezdõrúgást. Franz Dubosq túl sok bizalmat fektetett csapata védõibe, amikor elgémberedett lábait kezdte nyújtogatni a gólvonalnál. Ez Bengt-Arne Åberg számára kapóra jött, a lövése pedig kapura ment. A kapus most nem reagált elég gyorsan, a 5. percben az eredmény 1-0. Bengt-Arne Åberg nem tétovázott, amikor a találkozó 10. percében lövõhelyzetbe került, hanem megcélozta a kapu bal oldalát. A jó ütemben vetõdõ Merusca F&P kapus azonban hatástalanítani tudta a nem túl erõs lövést. Sportivo Smirnoff Vodka szöglet következett, mivel az egyensúlyából kibillenõ Merusca F&P védõ az összecsapás 12. percében elvesztette az uralmát a játékszer felett, és nem tudta megakadályozni, hogy az átguruljon az alapvonalon. A szögletet Aaron Jokin csavarta középre. A szögletbõl élesen a kapu elé lõtt labdába Bengt-Arne Åberg tette bele a fejét, azonban a fejes célt tévesztett és méterekkel kerülte el a kaput. 13 percnyi játék után Régis de Souza (Merusca F&P) végzett el szabadrúgást egy ellene elkövetett szabálytalanságot követõen. 17. perc: Dorian do Vale gólhelyzetbe került a büntetõterületen belül és át akarta emelni a labdát a kapuson, Generoso Gonzalez viszont olvasott a gondolataiban és visszalépve, ujjheggyel belepöckölve hárítani tudta a keresztléc alá tartó labdát. Bengt-Arne Åberg kemény lövése gondot okozott Franz Dubosq számára, a kapus csak másodszorra tudta megkaparintani a gólvonalon végigpattogó labdát. 21. perc: a heves Sportivo Smirnoff Vodka támadások szögletrúgást eredményeztek. A feldúlt Merusca F&P kapus másképp látta, és rohant is tiltakozni a partjelzõhöz, ám õ hajthatatlan maradt. Aaron Jokin sietve érkezett, hogy középre küldje a labdát. A szögletbõl a tizenhatos vonalnál helyezkedõ Bengt-Arne Åberg felé ívelõdött a labda, aki kapáslövéssel kísérletezett. A lövés azonban eléggé lecsúszott a lábáról, így a labda inkább a lelátón ülõket veszélyzetette. Franz Dubosq szinte követhetetlen reflexmozdulattal kapta fel a kezét, hogy kitornássza Bengt-Arne Åberg által a mérkõzés 29 percében kapura küldött lövést. 35 percnyi játék után a késve érkezõ Sportivo Smirnoff Vodka védõ csak az alapvonalon túlra tudta fejelni a labdát. Szöglet! Zuriel Levinson indult, hogy elvégezze. A 35. percben Rauno Rank agyrázkódással volt kénytelen elhagyni a pályát. Leopoldo de Queiroz nagyot esett az ellenfél büntetõterületének a határán a találkozó 35. percében, majd szabadrúgást követelt. A játékvezetõ figyelmen kívül hagyta a hevesen tiltakozó Merusca F&P játékosok reklamálását, majd sárga lapot adott Leopoldo de Queiroz számára mûesésért. 37. perc: Leopoldo de Queiroz rendkívül erõs szabadrúgással veszélyeztette az ellenfél kapuját. 42. perc: Dorian do Vale takarásból váratlanul kapura tüzelt, Generoso Gonzalez (Sportivo Smirnoff Vodka) az utolsó pillanatban észlelte a veszélyt, de gyors vetõdéssel kitenyerelte a bal sarokba tartó labdát. A mérkõzés 46. percében egy Sportivo Smirnoff Vodka szabadrúgásra került a sor, Wilfredo Bieito készült neki, hogy elõreívelje a védõk feje felett. Az elsõ 45 percet követõen az állás 3-0 maradt. Az eddig történtek a hazaiak várakozásait igazolták.

Merusca F&P-csere történt: Walmir Pontes lépett a pályára Leopoldo de Queiroz helyett. A hazai közönség bíztatása felerõsödött, amikor Pedro Ochoa a bíró jelzésére elvégezte a kezdõrúgást. Claudinho Sá partdobásból hosszan hajította elõre a labdát a találkozó 54. percében, Dorian do Vale lekezelte, majd támadásba lendült. Minden bizonnyal gól születhetett volna a mérkõzés 57. percében, ha Pedro Ochoa jobban koncentrál. Rácsapott a védõk között pattogó labdára, és Franz Dubosq fölött kapura emelt. Csak kicsit számolta el magát, így viszont csak a felsõ lécet találta el. Generoso Gonzalez (Sportivo Smirnoff Vodka) némi szerencsével csípte el Dorian do Vale lapos, lábak között kapura surranó lövését még a gólvonal elõtt. A szöglet veszélyesen ívelõdött befelé, Dorian do Vale kapura csúsztatta a labdát, Generoso Gonzalez (Sportivo Smirnoff Vodka) hatalmas vetõdéssel mentette meg kapuját a góltól. Generoso Gonzalez (Sportivo Smirnoff Vodka) némi szerencsével csípte el Walmir Pontes lapos, lábak között kapura surranó lövését még a gólvonal elõtt. 74. perc: Walmir Pontes takarásból váratlanul kapura tüzelt, Generoso Gonzalez (Sportivo Smirnoff Vodka) az utolsó pillanatban észlelte a veszélyt, de gyors vetõdéssel kitenyerelte a bal sarokba tartó labdát. A játékvezetõ résen volt, és észrevette Segundo Hanot durva szabálytalanságát a meccs 76. percében. Azonnal elõkerült a sárga lap. 76. perc: Segundo Hanot rendkívül erõs szabadrúgással veszélyeztette az ellenfél kapuját. Majd 78 percet követõen %payerId% (Sportivo Smirnoff Vodka) nagy erõvel meglõtt szabadrúgással kísérletezett. A találkozó 79. percében ajtó-ablak helyzet tárult Walmir Pontes elõtt, a játékos kapura is lõtt, a labda azonban elakadt az ötösön belül fekvõ Generoso Gonzalez lábában. 80. perc: Generoso Gonzalez fantasztikus mozdulattal védte Dorian do Vale kapura tartó lövését. Pedro Ochoa gondolt egy merészet és egy ravasz emeléssel próbálta meglepni a kaputól távolabb helyezkedõ hálóõrt a mérkõzés 85. perce során. Az ötlet jó volt, a kivitelezés pocsék, Franz Dubosq visszalépett, de látta, hogy nincs szükség a közbeavatkozásra, a labda fölé megy. A felháborodott Merusca F&P szurkolók tüntettek a játékvezetõ ellen, amikor kétes helyzetben szabadrúgást ítélt az ellenfél Sportivo Smirnoff Vodka javára 92 perc után. A szurkolók hangosan kifütyülték Segundo Hanott durva szabálytalanságáért. A meccs végén a gyõztes Sportivo Smirnoff Vodka játékosok felemelt karral ünnepelték a nehezen kivívott gyõzelmet. Aztán a nemes ellenfél Merusca F&P gárdájának tagjaihoz léptek, hogy megköszönjék a kemény, ám sportszerû küzdelmet.