Vissza az elejére

A mérkőzés beszámolója

Capibaribe Stadium
Nézőszám: 43 (Állóhely: 33, Ülőhely: 10, VIP páholy: 0)
Hûvös, szeles idõben kezdõdött el a mérkõzés, Víctor Canosa indította útjára a labdát. 6. perc: Víctor Canosa kapura tört és el akarta nyesni a labdát a kapu bal oldalába, azonban Thomás Toscano remekül zárta a szöget és lábbal sikerült hárítania a lövést. 10 eltelt percet követõen Woody Vaquero végzett el egy bedobást, a labdát Rosendo Colon kezelte le, hogy újabb akciót indítson. Mohamed Basso nem tétovázott, amikor a találkozó 13. percében lövõhelyzetbe került, hanem megcélozta a kapu bal oldalát. A jó ütemben vetõdõ Mukifus FSCMZ kapus azonban hatástalanítani tudta a nem túl erõs lövést. 18. perc: Gösta Lindell szabadrúgásból keresztbe ívelte a labdát a túloldalon felfutó társa elé. A mérkõzés 20. percében egy Mukifus FSCMZ szabadrúgásra került a sor, Gösta Lindell készült neki, hogy elõreívelje a védõk feje felett. A találkozó 21. percében az ellenfél ötösén helyezkedõ Mohamed Basso kapra továbbította a labdát, Rômulo Neiva (Mukifus FSCMZ) vetõdve a jobb kapufára ütötte a játékszert, ahonnan szerencséjére kifelé pattant. 23 perc telt el a meccsbõl, amikor nagyon veszélyes szituáció alakult ki Rômulo Neiva (Mukifus FSCMZ) kapuja elõtt, az egyedül kilépõ Mohamed Basso lövése már-már utat talált a hálóba, ám a visszavetõdõ kapus elcsípte a labdát még a gólvonal elõtt. 24. perc: Víctor Canosa kapura tört és el akarta nyesni a labdát a kapu bal oldalába, azonban Thomás Toscano remekül zárta a szöget és lábbal sikerült hárítania a lövést. 27. perc: Woody Vaquero szabadrúgásból keresztbe ívelte a labdát a túloldalon felfutó társa elé. 33 perc telt el a meccsbõl, amikor nagyon veszélyes szituáció alakult ki Thomás Toscano (Capibaribe Stars) kapuja elõtt, az egyedül kilépõ Thiago Hudson lövése már-már utat talált a hálóba, ám a visszavetõdõ kapus elcsípte a labdát még a gólvonal elõtt. Woody Vaquero a mérkõzés 34. percében bedobással hozta játékba a labdát, amely így Thiago Hudson elé került. 35. perc: a közönség már elkönyvelte, hogy %playerid% tíz méterrõl leadott, erõs lövése után nem születhet más, csak gól, egyedül Thomás Toscano nem törõdött bele a megváltoztathatatlanba, bravúros vetõdéssel sikerült tisztáznia a helyzetet. 35 percnyi játékot követõen Thiago Hudson változtatott az eredményen (0-2). Közelrõl kellemetlen, pattogós lövést küldött kapuba, Thomás Toscano (Capibaribe Stars) menteni próbált, de nem járt sikerrel. Rômulo Neiva (Mukifus FSCMZ) némi szerencsével csípte el Mohamed Basso lapos, lábak között kapura surranó lövését még a gólvonal elõtt. A felháborodott Capibaribe Stars szurkolók tüntettek a játékvezetõ ellen, amikor kétes helyzetben szabadrúgást ítélt az ellenfél Mukifus FSCMZ javára 44 perc után. A szurkolók hangosan kifütyülték Filipe Freiret durva szabálytalanságáért. 0-2 maradt a félidei eredmény, és ez nagy csalódást okozott a hazaiaknak, akik láthatóan taktikai változtatásra készültek a szünetben.

Rômulo Neiva a kapu közepén állt, ám szerencséjére Mohamed Basso közeli,erõs lövése sem a sarok felé tartott, így ki tudta öklözni a védõk közé a meccs 51. percében. Thiago Hudson szerencséje nem ismert határokat, 53 percnyi játék után a hozzá többször visszapattanó labdát végül kapura lõtte, ráadásul Thomás Toscano rosszul számította ki a labda ívét. Nem volt szép gól, de a lényeg: 0-3. 56 percnyi játék után Hicham Al Azka (Capibaribe Stars) gyors közbelépésének köszönhetõen elhalászta a labdát Miromir Dzerwucki bedobását követõen. Mohamed Basso gondolt egy merészet és egy ravasz emeléssel próbálta meglepni a kaputól távolabb helyezkedõ hálóõrt a mérkõzés 57. perce során. Az ötlet jó volt, a kivitelezés pocsék, Rômulo Neiva visszalépett, de látta, hogy nincs szükség a közbeavatkozásra, a labda fölé megy. Rosendo Colon sárga lapot kapott sportszerûtlen viselkedésért, a mérkõzés 61. percében. 62. perc: Rosendo Colon rendkívül erõs szabadrúgással veszélyeztette az ellenfél kapuját. Capibaribe Stars-csere történt: Sílvio Luís Urbano jött Klement Cieslak helyére. 72. perc: Miromir Dzerwucki rendkívül erõs szabadrúgással veszélyeztette az ellenfél kapuját. Rômulo Neiva ismét bizonyíthatta, hogy a legkiválóbb hálóõrök közé tartozik, Henry Costa hatalmas bombája után lefelé vágódó labdát páratlan magabiztossággal ártalmatlanította a mérkõzés 73. percében. Víctor Canosa köszönetet mondhatott a betlizõ Capibaribe Stars védelemnek, gond nélkül gyûjthette be a labdát, a feladat könnyebbik része volt Thomás Toscano mellett a hálóba találnia. 90 perc telt el a meccsbõl, amikor nagyon veszélyes szituáció alakult ki Rômulo Neiva (Mukifus FSCMZ) kapuja elõtt, az egyedül kilépõ Henry Costa lövése már-már utat talált a hálóba, ám a visszavetõdõ kapus elcsípte a labdát még a gólvonal elõtt. Henry Costa kemény lövése gondot okozott Rômulo Neiva számára, a kapus csak másodszorra tudta megkaparintani a gólvonalon végigpattogó labdát. A vérmesebb Mukifus FSCMZ szurkolók tombolva szidták a bírót, miután, szerintük tévesen, kecsegtetõ helyzetbõl ítélt szabadrúgást az ellenfél javára 92 eltelt percet követõen. Hicham Al Azka szabadrúgása azonban felszabadítással ért fel.