25 12 Cse. T. Blanco       0.00
24 13 Cse. N. Medina       0.00

Centenario Chaco
Nézőszám: 145 (Állóhely: 110, Ülőhely: 33, VIP páholy: 2)
A szurkolók hangulata már a tetõfokra hágott, amikor Froilan Martino kezdõrúgásával elindult a játék. Tobias Elizardo szinte követhetetlen reflexmozdulattal kapta fel a kezét, hogy kitornássza Ildefonso Abel által a mérkõzés 10 percében kapura küldött lövést. 12. perc: Ildefonso Abel gólhelyzetbe került a büntetõterületen belül és át akarta emelni a labdát a kapuson, Tobias Elizardo viszont olvasott a gondolataiban és visszalépve, ujjheggyel belepöckölve hárítani tudta a keresztléc alá tartó labdát. Ildefonso Abel kemény lövése gondot okozott Tobias Elizardo számára, a kapus csak másodszorra tudta megkaparintani a gólvonalon végigpattogó labdát. Tobias Elizardo ismét bizonyíthatta, hogy a legkiválóbb hálóõrök közé tartozik, Ildefonso Abel hatalmas bombája után lefelé vágódó labdát páratlan magabiztossággal ártalmatlanította a mérkõzés 18. percében. 20 percet követõen Ildefonso Abel (Sportivo Sernova) kemény lövést küldött kapura, a felsõ léc alá tartó löketet Tobias Elizardo hátravetõdve, a levegõben úszva tenyerelte ki a mezõnybe. A mérkõzés 21. percében egy kapu elõtti kavarodás után Sportivo Sernova szöglet következett. Eusebio Garcia sétált a szögletzászlóhoz, hogy elvégezze a sarokrúgást. 25 percet követõen Ildefonso Abel (Sportivo Sernova) kemény lövést küldött kapura, a felsõ léc alá tartó löketet Tobias Elizardo hátravetõdve, a levegõben úszva tenyerelte ki a mezõnybe. Ildefonso Abel köszönetet mondhatott a betlizõ Sarmiento de Resistencia védelemnek, gond nélkül gyûjthette be a labdát, a feladat könnyebbik része volt Tobias Elizardo mellett a hálóba találnia. A vérmesebb Sportivo Sernova szurkolók tombolva szidták a bírót, miután, szerintük tévesen, kecsegtetõ helyzetbõl ítélt szabadrúgást az ellenfél javára 27 eltelt percet követõen. Evelio Olivar szabadrúgása azonban felszabadítással ért fel. Ildefonso Abel a mérkõzés 29 percében maga mögött hagyta a védõket, majd a kifutó kapus mellett is elcsavarta a labdát. Néhányan a nézõk közül már gólt kiáltottak, ám a lövés néhány centivel elkerülte a kapu bal alsó sarkát. 30. perc: Froilan Martino takarásból váratlanul kapura tüzelt, Patricio Peruxu (Sportivo Sernova) az utolsó pillanatban észlelte a veszélyt, de gyors vetõdéssel kitenyerelte a bal sarokba tartó labdát. 33 perc telt el a mérkõzésbõl, amikor Agustin Cayo száma is bekerült a játékvezetõ noteszébe. A sárga lap felmutatását követõen némileg felforrósodott a légkör az idegesnek tûnõ Sarmiento de Resistencia játékosok körül. Ildefonso Abel a tizenhatos elõterében lövésre szánta el magát a találkozó 37. percében, a labda magas ívben szállt, jócskán elkerülve a kaput. Ebbõl a helyzetbõl többet ki lehetett volna hozni. Ildefonso Abel a tizenhatos elõterében lövésre szánta el magát a találkozó 42. percében, a labda magas ívben szállt, jócskán elkerülve a kaput. Ebbõl a helyzetbõl többet ki lehetett volna hozni. A találkozó 44. percében egy léc alá tartó emelés jelentett munkát Tobias Elizardo számára, a hálóõr felugorva, kecses mozdulattal húzta le a labdát a levegõbõl, mielõtt a hálóba hullott volna. 46. perc: Ildefonso Abel gólhelyzetbe került a büntetõterületen belül és át akarta emelni a labdát a kapuson, Tobias Elizardo viszont olvasott a gondolataiban és visszalépve, ujjheggyel belepöckölve hárítani tudta a keresztléc alá tartó labdát. Az elsõ játékrészben a szerencse inkább a vendégeknek kedvezett, így 0-3 arányú vezetésnek örülhettek a szünetben.

Mindkét csapat elszántan, feltüzelt hangulatban várta a második félidõ kezdetét. A játékvezetõ a sípjába fújt, Ildefonso Abel elvégezte a kezdõrúgást. Ildefonso Abel a mérkõzés 52 percében maga mögött hagyta a védõket, majd a kifutó kapus mellett is elcsavarta a labdát. Néhányan a nézõk közül már gólt kiáltottak, ám a lövés néhány centivel elkerülte a kapu bal alsó sarkát. 56. perc: Ildefonso Abel gólhelyzetbe került a büntetõterületen belül és át akarta emelni a labdát a kapuson, Tobias Elizardo viszont olvasott a gondolataiban és visszalépve, ujjheggyel belepöckölve hárítani tudta a keresztléc alá tartó labdát. Patricio Peruxu ismét bizonyíthatta, hogy a legkiválóbb hálóõrök közé tartozik, Froilan Martino hatalmas bombája után lefelé vágódó labdát páratlan magabiztossággal ártalmatlanította a mérkõzés 57. percében. 66 perc telt el a meccsbõl, amikor nagyon veszélyes szituáció alakult ki Tobias Elizardo (Sarmiento de Resistencia) kapuja elõtt, az egyedül kilépõ Ildefonso Abel lövése már-már utat talált a hálóba, ám a visszavetõdõ kapus elcsípte a labdát még a gólvonal elõtt. 68. perc: Ildefonso Abel takarásból váratlanul kapura tüzelt, Tobias Elizardo (Sarmiento de Resistencia) az utolsó pillanatban észlelte a veszélyt, de gyors vetõdéssel kitenyerelte a bal sarokba tartó labdát. 70. perc: Ildefonso Abel takarásból váratlanul kapura tüzelt, Tobias Elizardo (Sarmiento de Resistencia) az utolsó pillanatban észlelte a veszélyt, de gyors vetõdéssel kitenyerelte a bal sarokba tartó labdát. A szögletbõl a tizenhatos vonalnál helyezkedõ Lucio Donzel felé ívelõdött a labda, aki kapáslövéssel kísérletezett. A lövés azonban eléggé lecsúszott a lábáról, így a labda inkább a lelátón ülõket veszélyzetette. A nagy klasszis kapusoknak is lõnek gólt: 0-4! Tobias Elizardo hiába mozdult jókor, jó irányba, nem volt elég gyors, hogy kivédje Ildefonso Abel lövését. 77. perc: nagy megkönnyebbülést okozott a dermedten álló Sarmiento de Resistencia kapus számára az, hogy Ildefonso Abel lövése nyomán a labda elkerülte a bal alsó sarkot. Ildefonso Abel úgy döntött, hogy nem keres társakat az akcióhoz, inkább maga próbálja befejezni. Nem biztos, hogy jó választás volt, lövése nyomán a labda magasan a kapu fölött suhant el a meccs 78. percében. Froilan Martino (Sarmiento de Resistencia) nagy lehetõséghez jutott a találkozó 80. percében, rosszul kivitelezett lövése azonban messze elkerülte a kaput. Ildefonso Abel a tizenhatos elõterében lövésre szánta el magát a találkozó 86. percében, a labda magas ívben szállt, jócskán elkerülve a kaput. Ebbõl a helyzetbõl többet ki lehetett volna hozni. Tobias Elizardo ismét bizonyíthatta, hogy a legkiválóbb hálóõrök közé tartozik, Ildefonso Abel hatalmas bombája után lefelé vágódó labdát páratlan magabiztossággal ártalmatlanította a mérkõzés 88. percében. 91 percnyi küzdelmet követõen Ildefonso Abel hatalmas helyzetbe került, és innen általában nem szokott hibázni, 0-6. Tobias Elizardo (Sarmiento de Resistencia) némi szerencsével csípte el Ildefonso Abel lapos, lábak között kapura surranó lövését még a gólvonal elõtt. Miután a bíró lefújta a mérkõzést, a vendégszurkolók felpattantak a helyükrõl és boldogan köszöntötték a csapatukat. Az idegenben pályára lépõ Sportivo Sernova kiharcolta a gyõzelmet, egy olyan meccsen, amelynek végig bizonytalan volt a végkimenetele.