110 12 Cse. G. Castro       0.00
109 13 Cse. F. Massa       0.00

Arena do Grêmio
Nézőszám: 161 (Állóhely: 121, Ülőhely: 37, VIP páholy: 3)
Szép számú szurkolósereg gyûlt össze ezen a csodálatos napon, a stadion visszhangzik a hangos rigmusoktól, és végre a pályán is mozgásba lendültek a játékosok Luís Suárez kezdõrúgása után.. Baltazar Filho könnyen gólt szerezhetett volna a találkozó 6. percében, ha idõben ellövi a tizenhatos vonalánál pattogó labdát, azonban kivárt, így Durvalino Donatello visszavetõdve menteni tudott. 7 perce tartott a mérkõzés, amikor Ramiro Cerezo bedobása rossz helyre került, Oséas Guimarães (Grêmio RK75) megköszönte a szívességet és elszáguldott a labdával. 9 percnyi játék után José Pedro Coutinho (Grêmio RK75) gyors közbelépésének köszönhetõen elhalászta a labdát Ramiro Cerezo bedobását követõen. Durvalino Donatello (AFC - Curitiba) remek védése mentette meg a kihagyó AFC - Curitiba védelmet a góltól a mérkõzés 11. percében, valahogy sikerült összeszednie a gólvonalon pattogó labdát. Mazarópi Filho (Grêmio RK75) ezúttal hibátlanul õrizte a hálót, Teodoro Berger éles szögbõl leadott lövése nem talált utat mellette a hálóba a találkozó 15. percében. A mérkõzés 17. percében Baltazar Filho közeli, kemény lövésénél Durvalino Donatello nem tehetett más, megpróbált a labda útjába vetõdni. Ezúttal szerencséje volt, a labda kipattant róla és a védõk felszabadítottak. 23. perc: Teodoro Berger kapura tört és el akarta nyesni a labdát a kapu bal oldalába, azonban Mazarópi Filho remekül zárta a szöget és lábbal sikerült hárítania a lövést. Jânio de Brito remek szabadrúgással vétette észre magát a mérkõzés 23. percében. 25. perc: Ramiro Cerezo került helyzetbe a tizenhatos vonalánál, de rosszul találta el a labdát, amely így a kapu mellett hagyta el a pályát. 27. perc: João Soares rendkívül erõs szabadrúgással veszélyeztette az ellenfél kapuját. 33. perc: Anderson Velloso takarásból váratlanul kapura tüzelt, Mazarópi Filho (Grêmio RK75) az utolsó pillanatban észlelte a veszélyt, de gyors vetõdéssel kitenyerelte a bal sarokba tartó labdát. 37. perc: João Soares szabadrúgásból keresztbe ívelte a labdát a túloldalon felfutó társa elé. Egy ütközés nyomán a sértett AFC - Curitiba szabadrúgáshoz jutott a játékidõ 39. percében. Marquinhos Azevedo hatalmas lövést eresztett meg. Luís Suárez nagyszerû átadást kapott, lerázta magáról a védõket és egyedül tartott a kapu felé. %goalkeeperid% kifutott elé, hogy zárja a szöget, Luís Suárez azonban laza bokamozdulattal elcsavarta mellette a labdát a bal sarokba, ezzel lett 1-0 az eredmény a meccs 40. percében. 43. perc: Ramiro Cerezo rendkívül erõs szabadrúgással veszélyeztette az ellenfél kapuját. A felháborodott AFC - Curitiba szurkolók tüntettek a játékvezetõ ellen, amikor kétes helyzetben szabadrúgást ítélt az ellenfél Grêmio RK75 javára 45 perc után. A szurkolók hangosan kifütyülték Oséas Guimarãest durva szabálytalanságáért. Az elsõ 45 percet követõen az állás 1-0 maradt. Az eddig történtek a hazaiak várakozásait igazolták.

A vendégcsapat, arcukon a feszült koncentráció jeleivel, türelmetlenül várták a második félidõ kezdetét. Fausto Fantini lépett a kezdõkörbe, hogy kezdõrúgásával folytatódjon a játék. Baltazar Filho a mérkõzés 53 percében kiszabadult a védõk szorításából, és fordulásból azonnal kapura bombázott. Durvalino Donatello (AFC - Curitiba) számára meglepetést okozott a gyors mozdulat, és már csak a hálóból tudta kiszedni a labdát. 2-0! 56 perc telt el a meccsbõl, amikor nagyon veszélyes szituáció alakult ki Durvalino Donatello (AFC - Curitiba) kapuja elõtt, az egyedül kilépõ Baltazar Filho lövése már-már utat talált a hálóba, ám a visszavetõdõ kapus elcsípte a labdát még a gólvonal elõtt. Claudinho Montenegro úgy döntött, hogy nem keres társakat az akcióhoz, inkább maga próbálja befejezni. Nem biztos, hogy jó választás volt, lövése nyomán a labda magasan a kapu fölött suhant el a meccs 58. percében. Majd 61 percet követõen %payerId% (AFC - Curitiba) nagy erõvel meglõtt szabadrúgással kísérletezett. Paulo Egídio nagyot esett az ellenfél büntetõterületének a határán a találkozó 63. percében, majd szabadrúgást követelt. A játékvezetõ figyelmen kívül hagyta a hevesen tiltakozó Grêmio RK75 játékosok reklamálását, majd sárga lapot adott Paulo Egídio számára mûesésért. A mérkõzés 63. percében egy Grêmio RK75 szabadrúgásra került a sor, Paulo Egídio készült neki, hogy elõreívelje a védõk feje felett. Mazarópi Filho (Grêmio RK75) remek védése mentette meg a kihagyó Grêmio RK75 védelmet a góltól a mérkõzés 69. percében, valahogy sikerült összeszednie a gólvonalon pattogó labdát. 70. perc: Ramiro Cerezo elkapkodta a bedobást, a társak nem figyeltek rá, így Luiz Fernando Donatello (Grêmio RK75) révén az ellenfélhez jutott a labda. A meccs 74. percében Oséas Guimarães begyûjtött egy felesleges sárga lapot, miután sikertelenül próbálta megtéveszteni a bírót. A játékvezetõ egy durva belemenést követõen szabadrúgást ítélt Oséas Guimarães (Grêmio RK75) javára a mérkõzés 74. percében. Baltazar Filho nem tétovázott, amikor a találkozó 78. percében lövõhelyzetbe került, hanem megcélozta a kapu bal oldalát. A jó ütemben vetõdõ AFC - Curitiba kapus azonban hatástalanítani tudta a nem túl erõs lövést. A találkozó 82.percében Luís Suárez hatalmas kapáslövése valósággal kilyukasztotta a hálót. Durvalino Donatello bátortalan kísérletet tett, hogy hárítsa a lövést, bár az irgalmatlan erejû lövés talán még benne is kárt tehetett volna, 3-0. 85. perc: Luís Suárez kapura tört és el akarta nyesni a labdát a kapu bal oldalába, azonban Durvalino Donatello remekül zárta a szöget és lábbal sikerült hárítania a lövést. 88. perc: Baltazar Filho takarásból váratlanul kapura tüzelt, Durvalino Donatello (AFC - Curitiba) az utolsó pillanatban észlelte a veszélyt, de gyors vetõdéssel kitenyerelte a bal sarokba tartó labdát. Már 93 perce játszottak a csapatok, amikor Baltazar Filho remek egyéni akciójával talpra ugrasztotta a fanatikusabb Grêmio RK75 szurkolókat: egy biciklicsellel maga mögött hagyta a védõjét, betört a büntetõterületre, ám a lövés pillanatában elvesztette az egyensúlyát, így a labda kevéssel célt tévesztett. Teodoro Berger a játékidõ 95. percében gólt szerezhetett volna, de rosszul találta el a labdát. A célt tévesztett lövést a védõk kikísérték, amíg az alapvonalnál elhagyta a pályát. Kirúgással folytatódhatott a játék. A meccs végén a gyõztes Grêmio RK75 játékosok felemelt karral ünnepelték a nehezen kivívott gyõzelmet. Aztán a nemes ellenfél AFC - Curitiba gárdájának tagjaihoz léptek, hogy megköszönjék a kemény, ám sportszerû küzdelmet.