O: Ocena

Powrót do góry

Sprawozdanie meczowe

bombonera Lincoy
Widzowie: 10879 (Miejsca stojące: 8160, Miejsca siedzące: 2502, Miejsca dla VIPów: 217)
Orfilio Orbañanos rozpoczął to nieciekawie zapowiadające się spotkanie. W 5 minucie Ömer Ali zdecydował się na strzał z linii pola karnego. Piłka jednak poszybowała nad poprzeczką. Gdyby w 5 minucie Ömer Ali zdecydował się uderzyć z pierwszej piłki, bez przyjęcia to być może rezultat uległby zmianie, a tak piłka bita na prawy słupek padła łupem bramkarza przeciwników. Wspaniały rzut w prawą stronę i Fernán Moyano broni w trudnej sytuacji w 6 minucie meczu. Orfilio Orbañanos powinien chyba jednak zdecydować się na podanie do lepiej ustawionych partnerów. Kibice drużyny U. de Tarapacá przecierają oczy ze zdumienia. W 11 minucie meczu Kim Heers powinien wpakować piłkę do siatki z prawej strony rozpaczliwie interweniującego bramkarza, a jednak strzał był na tyle nieprecyzyjny, że Fernán Moyano zdołał go obronić. Adriano Cienfuegos próbował szybko wznowić grę z autu w 16 minucie, ale zagrał niedokładnie i piłkę przejął León Philippi. Robin Brandt w 18 minucie meczu wykonywał rzut wolny dla swojego zespołu, ⓅⓀⓇ Unión San Felipe ★★★★. Wspaniały rzut w prawą stronę i Fernán Moyano broni w trudnej sytuacji w 20 minucie meczu. Orfilio Orbañanos powinien chyba jednak zdecydować się na podanie do lepiej ustawionych partnerów.Ładny strzał w 24 minucie oddał Ömer Ali. Niestety minimalnie niecelny. 31 minuta meczu. Ömer Ali strzela, lecz Ariel Balboa rzuca się w lewą stronę i łapie piłkę bez trudu. Ömer Ali ma się nad czym zastanawiać po sytuacji z 33 minuty. W zdawać by się mogło stuprocentowej sytuacji strzelił tak lekko, że Ariel Balboa mimo, że stał przy prawym słupku zdążył złapać piłkę w rękawice. W 35 minucie Ömer Ali zdecydował się na strzał z linii pola karnego. Piłka jednak poszybowała nad poprzeczką. Kibice drużyny ⓅⓀⓇ Unión San Felipe ★★★★ przecierają oczy ze zdumienia. W 35 minucie meczu Ömer Ali powinien wpakować piłkę do siatki z lewej strony rozpaczliwie interweniującego bramkarza, a jednak strzał był na tyle nieprecyzyjny, że Ariel Balboa zdołał go obronić. Gwizdek sędziego i rzut wolny dla drużyny ⓅⓀⓇ Unión San Felipe ★★★★. Do piłki podszedł Valer Zăvoianu. W 39 minucie, Orfilio Orbañanos decyduje się na strzał z półdystansu. Silnie bita piłka zmierzała tuż pod poprzeczkę bramki drużyny ⓅⓀⓇ Unión San Felipe ★★★★, lecz Fernán Moyano zdołał ją wypiąstkować. Zamieszanie pod bramką drużyny ⓅⓀⓇ Unión San Felipe ★★★★ wyjaśnili obrońcy wykopując piłkę na rzut rożny. Do piłki ustawionej w narożniku boiska spokojnie podchszedł Rafael Demanet i zagrał ją w pole karne. W 41 minucie piłkę z rzutu rożnego dośrodkowywał Rafael Demanet, ale Fernán Moyano wyszedł z bramki i pewnie ją złapał. Gol? Nie. Piłka znów poleciała za bramkę pomimo ładnej próby napastnika. Ömer Ali może tylko siebie pytać dlaczego nie trafił do pustej bramki. Mimo, iż wynik 0-1 przemawia za drużyną U. de Tarapacá, wciąż wszystko przed nami. Trener gospodarzy postara się tak umotywować swoich graczy aby ci odrobili jeszcze straty.

Obydwie drużyny z nowymi siłami przystąpiły do drugiej połowy tego meczu. Przez następne trzy kwadranse mieliśmy się przekonać, czy zawodnicy potrafili wdrożyć w życie instrukcje przekazane przez swoich trenerów. Grę wznowił Ömer Ali. Właśnie upływała 52 minuta spotkania, gdy w doskonałej sytuacji znalazł się Ömer Ali. Ariel Balboa rozpaczliwie interweniował, ale piłka i tak znalazła drogę do siatki tuż obok prawej ręki bramkarza. 1-1. Właśnie upłynęła 55 minuta meczu. Po gwizdku sędziego do piłki podszedł Muharrem Duman. Piłkarze rezerwowi drużyny U. de Tarapacá rozgrzewają się przy linii bocznej, swoją szansę dostanie Domingo Barcena. Z boiska zejdzie Orfilio Orbañanos. Zmiana w drużynie ⓅⓀⓇ Unión San Felipe ★★★★. Emre Wölfle przygotowuje się do gry. Boisko opuści Ömer Ali. W drużynie ⓅⓀⓇ Unión San Felipe ★★★★ dochodzi do zmiany. Przy linii bocznej czeka Severino Mac Rae, dostaje ostatnie wskazówki od trenera i czeka aż zmęczony Estevan Vives zejdzie z boiska. Kibice drużyny ⓅⓀⓇ Unión San Felipe ★★★★ przecierają oczy ze zdumienia. W 57 minucie meczu Emre Wölfle powinien wpakować piłkę do siatki z prawej strony rozpaczliwie interweniującego bramkarza, a jednak strzał był na tyle nieprecyzyjny, że Ariel Balboa zdołał go obronić. Domingo Barcena znalazł się w doskonałej sytuacji w 64 minucie jednak nie trafił czysto w piłkę i interwencja po prawej stronie bramki była tylko formalnością. Jak można było strzelić nad poprzeczką w tej sytuacji?? Domingo Barcena na pewno zna odpowiedź.Ładny strzał w 71 minucie oddał Irmantas Tamošauskas. Niestety minimalnie niecelny. W 79 minucie, Emre Wölfle decyduje się na strzał z półdystansu. Silnie bita piłka zmierzała tuż pod poprzeczkę bramki drużyny U. de Tarapacá, lecz Ariel Balboa zdołał ją wypiąstkować. Zamieszanie pod bramką drużyny U. de Tarapacá wyjaśnili obrońcy wykopując piłkę na rzut rożny. Do piłki ustawionej w narożniku boiska spokojnie podchszedł Robin Brandt i zagrał ją w pole karne. W 87 minucie w dogodnej sytuacji znalazł się Domingo Barcena. Jednak nie udało mu się umieścić piłki w siatce. 95 minuta meczu. Domingo Barcena uderza na bramkę ponad interweniującym bramkarzem drużyny ⓅⓀⓇ Unión San Felipe ★★★★. Fernán Moyano puszcza piłkę do siatki po lewej ręce. 1-2. Mecz był bardzo wyrównany i ciężko jest wskazać stronę przeważającą. Jednak to drużyna U. de Tarapacá wykazała się w tym meczu lepszą skutecznością i to ona schodzi z boiska bogatsza o zwycięstwo. Zawiedzeni kibice drużyny ⓅⓀⓇ Unión San Felipe ★★★★ opuszczają boisko.