Vissza az elejére

A mérkőzés beszámolója

Allianz Arena
Nézőszám: 7053 (Állóhely: 5399, Ülőhely: 1654, VIP páholy: 0)
Lauro Penha ismét bizonyíthatta, hogy a legkiválóbb hálóõrök közé tartozik, Filipe Recife hatalmas bombája után lefelé vágódó labdát páratlan magabiztossággal ártalmatlanította a mérkõzés 3. percében. Nem a 15. perc volt az, amikor Edgard Cruz megmutatta tehetségét. Ennek Lucas Trancoso (TheStrongest) volt az oka, hiszen csapattársával háríthatatlan helyzetet alakítottak ki, az ellenfél kapusát összezavarva: 1-0. 19. perc: Christiano Hermes kapura tört és el akarta nyesni a labdát a kapu bal oldalába, azonban Lauro Penha remekül zárta a szöget és lábbal sikerült hárítania a lövést. 21. perc: Lucas Trancoso hatalmas erejû bombát küldött a kapu felé, azonban túl magas lett a lövés, és egy méterrel a felsõ léc fölött hagyta el a pályát. Edgard Cruz már készülõdött, hogy elvégezze a kirúgást. Lucas Trancoso gondolt egy merészet és egy ravasz emeléssel próbálta meglepni a kaputól távolabb helyezkedõ hálóõrt a mérkõzés 24. perce során. Az ötlet jó volt, a kivitelezés pocsék, Edgard Cruz visszalépett, de látta, hogy nincs szükség a közbeavatkozásra, a labda fölé megy. 26. perc: Ezequiel Jacinto gólhelyzetbe került a büntetõterületen belül és át akarta emelni a labdát a kapuson, Edgard Cruz viszont olvasott a gondolataiban és visszalépve, ujjheggyel belepöckölve hárítani tudta a keresztléc alá tartó labdát. 31. perc: João Machado kapura tört és el akarta nyesni a labdát a kapu bal oldalába, azonban Edgard Cruz remekül zárta a szöget és lábbal sikerült hárítania a lövést. A támadók sakk-matt helyzetet hoztak össze 42 perc eltelte után, azonban Edgard Cruz résen volt, és az utolsó pillanatban merészen kivetõdve felszedte a csatárok orra elõl a labdát. 45. perc: Ezequiel Jacinto mellre vette a magasan középre ívelõdõ labdát, majd ollózó mozdulattal kapura lõtt. A magas ívben szálló labda a keresztlécet érintve hagyta el a pályát. Fantasztikus jelenet volt! A vendégcsapat játékosai elég borús hangulatban sétáltak az öltözõjükbe. Bár mindent megpróbáltak, az ellenfél 1-0 arányú vezetést szerzett.

A hazai csapat érkezett elõször a pályára az öltözõbõl, játékosai láthatóan alig várták, hogy folytatódjon a mérkõzés. Aírton do Nascimento kezdõrúgásával indult a második félidõ. A tömeg izgatottsága fokozódott a mérkõzés 56. percében, amikor Ezequiel Jacinto valahogy beforgatta a védõjét, és már csak a kapussal állt szemben. A lövés kicsit lecsúszott a lábáról, de talán így volt számára a legjobb, ugyanis a labda átjutott a gólvonalon (2-0), mire Edgard Cruz feleszmélt és utána kapott. 62 perc telt el a mérkõzésbõl, amikor Aírton do Nascimento száma is bekerült a játékvezetõ noteszébe. A sárga lap felmutatását követõen némileg felforrósodott a légkör az idegesnek tûnõ Magalhães Dortmund játékosok körül. A felháborodott TheStrongest szurkolók tüntettek a játékvezetõ ellen, amikor kétes helyzetben szabadrúgást ítélt az ellenfél Magalhães Dortmund javára 62 perc után. A szurkolók hangosan kifütyülték Aírton do Nascimentot durva szabálytalanságáért. A találkozó 64. percében ajtó-ablak helyzet tárult Lucas Trancoso elõtt, a játékos kapura is lõtt, a labda azonban elakadt az ötösön belül fekvõ Edgard Cruz lábában. Lucas Trancoso köszönetet mondhatott a betlizõ Magalhães Dortmund védelemnek, gond nélkül gyûjthette be a labdát, a feladat könnyebbik része volt Edgard Cruz mellett a hálóba találnia. Lucas Trancoso ígéretes helyzetbõl tüzelt kapura a mérkõzés 77. percében, a gyilkos erejû löket elzúgott a levegõben úszó Edgard Cruz fölött, majd a keresztlécrõl a játéktéren kívülre pattant. A találkozó 81. perce már a második sárgát hozta Aírton do Nascimento számára, egy elég durva szabálytalanságot követõen. A mérkõzés számára innentõl végetért. A felháborodott TheStrongest szurkolók tüntettek a játékvezetõ ellen, amikor kétes helyzetben szabadrúgást ítélt az ellenfél Magalhães Dortmund javára 82 perc után. A szurkolók hangosan kifütyülték Aírton do Nascimentot durva szabálytalanságáért. 83 perc telt el a kezdõ sípszó óta, amikor az eredmény 4-1 lett. Lucas Trancoso áttört a bizonytalan Magalhães Dortmund védelmen, csavart lövése megkerülte Edgard Cruz jobb kezét és a hálóban kötött ki. Lucas Trancoso a mérkõzés 87 percében maga mögött hagyta a védõket, majd a kifutó kapus mellett is elcsavarta a labdát. Néhányan a nézõk közül már gólt kiáltottak, ám a lövés néhány centivel elkerülte a kapu bal alsó sarkát. 91 perc telt el a mérkõzésbõl, amikor Alfredão Penha száma is bekerült a játékvezetõ noteszébe. A sárga lap felmutatását követõen némileg felforrósodott a légkör az idegesnek tûnõ Magalhães Dortmund játékosok körül. Egy ütközés nyomán a sértett Magalhães Dortmund szabadrúgáshoz jutott a játékidõ 91. percében. Alfredão Penha hatalmas lövést eresztett meg. Az utolsó percekre már alig maradt vendégszurkoló a stadionban. Nem bírták nézni, ahogy csapatukat valósággal széttépi a lendületbe jött TheStrongest, amelynek sikeréhez végig nem férhetett kétség.