77 10 Cs. J. Fidensio     2 10.96
76 11 Cs. E. Kinsen       6.58

Estadio 21 de agosto
Nézőszám: 5000 (Állóhely: 4000, Ülőhely: 1000, VIP páholy: 0)
Jeronimo Fidensio a tizenhatos elõterében lövésre szánta el magát a találkozó 2. percében, a labda magas ívben szállt, jócskán elkerülve a kaput. Ebbõl a helyzetbõl többet ki lehetett volna hozni. Teodosio Lopes úgy döntött, hogy nem keres társakat az akcióhoz, inkább maga próbálja befejezni. Nem biztos, hogy jó választás volt, lövése nyomán a labda magasan a kapu fölött suhant el a meccs 10. percében. Virgilio Bihar szinte követhetetlen reflexmozdulattal kapta fel a kezét, hogy kitornássza Edelmiro Kinsen által a mérkõzés 14 percében kapura küldött lövést. Edelmiro Kinsen gondolt egy merészet és egy ravasz emeléssel próbálta meglepni a kaputól távolabb helyezkedõ hálóõrt a mérkõzés 16. perce során. Az ötlet jó volt, a kivitelezés pocsék, Virgilio Bihar visszalépett, de látta, hogy nincs szükség a közbeavatkozásra, a labda fölé megy. Edelmiro Kinsen kemény lövése gondot okozott Virgilio Bihar számára, a kapus csak másodszorra tudta megkaparintani a gólvonalon végigpattogó labdát. Jeronimo Fidensio kemény lövése gondot okozott Virgilio Bihar számára, a kapus csak másodszorra tudta megkaparintani a gólvonalon végigpattogó labdát. Jeronimo Fidensio egészen egyedülálló cselekkel tört be az ellenfél tizenhatosára, és már csak a kapussal állt szemben. Lapos, erõs lövését azonban Virgilio Bihar (C.S.D. y C. El Progreso) lábbal hárítani tudta. Moises Jakes (Zuviria) remek védése mentette meg a kihagyó Zuviria védelmet a góltól a mérkõzés 31. percében, valahogy sikerült összeszednie a gólvonalon pattogó labdát. 34 percnyi küzdelmet követõen Jeronimo Fidensio hatalmas helyzetbe került, és innen általában nem szokott hibázni, 0-1. 37. perc: Silvio Iraunkor szabadrúgásból keresztbe ívelte a labdát a túloldalon felfutó társa elé. 38. perc: Isaac Dolfos messzirõl próbálta veszélyeztetni az ellenfél kapuját, azonban a lövés rosszul sikerült. Virgilio Bihar (C.S.D. y C. El Progreso) látta, hogy nincs miért aggódni, ezért hagyta, hogy a labda az alapvonalon túl guruljon. 41. perc: Jeronimo Fidensio hatalmas erejû bombát küldött a kapu felé, azonban túl magas lett a lövés, és egy méterrel a felsõ léc fölött hagyta el a pályát. Virgilio Bihar már készülõdött, hogy elvégezze a kirúgást. Moises Jakes (Zuviria) ezúttal hibátlanul õrizte a hálót, Rigoberto Tanio éles szögbõl leadott lövése nem talált utat mellette a hálóba a találkozó 48. percében. Az elsõ játékrészben a szerencse inkább a vendégeknek kedvezett, így 0-1 arányú vezetésnek örülhettek a szünetben.

A hazai csapat érkezett elõször a pályára az öltözõbõl, játékosai láthatóan alig várták, hogy folytatódjon a mérkõzés. Edelmiro Kinsen kezdõrúgásával indult a második félidõ. Rigoberto Tanio gondolt egy merészet és egy ravasz emeléssel próbálta meglepni a kaputól távolabb helyezkedõ hálóõrt a mérkõzés 55. perce során. Az ötlet jó volt, a kivitelezés pocsék, Moises Jakes visszalépett, de látta, hogy nincs szükség a közbeavatkozásra, a labda fölé megy. 57. perc: Donato Herensuge rendkívül erõs szabadrúgással veszélyeztette az ellenfél kapuját. Virgilio Bihar (C.S.D. y C. El Progreso) ezúttal hibátlanul õrizte a hálót, Edelmiro Kinsen éles szögbõl leadott lövése nem talált utat mellette a hálóba a találkozó 65. percében. Edelmiro Kinsen (Zuviria) nagy lehetõséghez jutott a találkozó 67. percében, rosszul kivitelezett lövése azonban messze elkerülte a kaput. Edelmiro Kinsen kemény lövése gondot okozott Virgilio Bihar számára, a kapus csak másodszorra tudta megkaparintani a gólvonalon végigpattogó labdát. Virgilio Bihar (C.S.D. y C. El Progreso) némi szerencsével csípte el Jeronimo Fidensio lapos, lábak között kapura surranó lövését még a gólvonal elõtt. Teodosio Lopes a tizenhatos elõterében lövésre szánta el magát a találkozó 87. percében, a labda magas ívben szállt, jócskán elkerülve a kaput. Ebbõl a helyzetbõl többet ki lehetett volna hozni. Rigoberto Tanio nem tétovázott, amikor a találkozó 91. percében lövõhelyzetbe került, hanem megcélozta a kapu bal oldalát. A jó ütemben vetõdõ Zuviria kapus azonban hatástalanítani tudta a nem túl erõs lövést. Rigoberto Tanio gondolt egy merészet és egy ravasz emeléssel próbálta meglepni a kaputól távolabb helyezkedõ hálóõrt a mérkõzés 92. perce során. Az ötlet jó volt, a kivitelezés pocsék, Moises Jakes visszalépett, de látta, hogy nincs szükség a közbeavatkozásra, a labda fölé megy. A találkozó 97. percében az ellenfél ötösén helyezkedõ Rigoberto Tanio kapra továbbította a labdát, Moises Jakes (Zuviria) vetõdve a jobb kapufára ütötte a játékszert, ahonnan szerencséjére kifelé pattant. Amikor a játékvezetõ lefújta a meccset, a hazai szurkolók csalódottan távoztak, beletörõdve, hogy a vendég Zuviria nagy küzdelemben bekasszírozta az idegenbeli gyõzelmet.