147 10 Cs. Z. Polentzi       3.15
146 11 Cs. E. Argider       2.93

ESPN Park
Nézőszám: 6100 (Állóhely: 5000, Ülőhely: 1000, VIP páholy: 100)
Szép számú szurkolósereg gyûlt össze ezen a csodálatos napon, a stadion visszhangzik a hangos rigmusoktól, és végre a pályán is mozgásba lendültek a játékosok Carlos Hats kezdõrúgása után.. Carlos Hats betört a büntetõterületre az elmélázó Pulpera AFC védõk között a találkozó 6. percében, majd a kétségbeesetten hárítani igyekvõ Salvador Bonadona mellett a kapuba gurította a labdát. 1-0. Minden bizonnyal gól születhetett volna a mérkõzés 14. percében, ha Carlos Hats jobban koncentrál. Rácsapott a védõk között pattogó labdára, és Salvador Bonadona fölött kapura emelt. Csak kicsit számolta el magát, így viszont csak a felsõ lécet találta el. Egy ütközés nyomán a sértett Pulpera AFC szabadrúgáshoz jutott a játékidõ 14. percében. Ricardo Alfonso hatalmas lövést eresztett meg. 16. perc: Carlos Hats került helyzetbe a tizenhatos vonalánál, de rosszul találta el a labdát, amely így a kapu mellett hagyta el a pályát. Már 17 perce játszottak a csapatok, amikor Carlos Hats remek egyéni akciójával talpra ugrasztotta a fanatikusabb Darwin F.C szurkolókat: egy biciklicsellel maga mögött hagyta a védõjét, betört a büntetõterületre, ám a lövés pillanatában elvesztette az egyensúlyát, így a labda kevéssel célt tévesztett. 18. perc: Gaspar Chico rendkívül erõs szabadrúgással veszélyeztette az ellenfél kapuját. Emanuel Berto (Darwin F.C) nagy lehetõséghez jutott a találkozó 23. percében, rosszul kivitelezett lövése azonban messze elkerülte a kaput. 24 perc telt el a mérkõzésbõl, amikor Benjamin Dalmai száma is bekerült a játékvezetõ noteszébe. A sárga lap felmutatását követõen némileg felforrósodott a légkör az idegesnek tûnõ Pulpera AFC játékosok körül. 24 percnyi játék után Benjamin Dalmai (Pulpera AFC) végzett el szabadrúgást egy ellene elkövetett szabálytalanságot követõen. 25. perc: Emanuel Berto szakadt el a védõjétõl, majd az elé kerülõ labdát Salvador Bonadona feje felett a hálóba emelte. Ezzel a góllal lett 2-0. A játékvezetõ egy durva belemenést követõen szabadrúgást ítélt Carmelo Fernandes (Pulpera AFC) javára a mérkõzés 30. percében. Minden bizonnyal gól születhetett volna a mérkõzés 31. percében, ha Emanuel Berto jobban koncentrál. Rácsapott a védõk között pattogó labdára, és Salvador Bonadona fölött kapura emelt. Csak kicsit számolta el magát, így viszont csak a felsõ lécet találta el. Carlos Hats ígéretes helyzetbõl tüzelt kapura a mérkõzés 31. percében, a gyilkos erejû löket elzúgott a levegõben úszó Salvador Bonadona fölött, majd a keresztlécrõl a játéktéren kívülre pattant. Emanuel Berto úgy döntött, hogy nem keres társakat az akcióhoz, inkább maga próbálja befejezni. Nem biztos, hogy jó választás volt, lövése nyomán a labda magasan a kapu fölött suhant el a meccs 35. percében. 39. perc: Emanuel Berto mellre vette a magasan középre ívelõdõ labdát, majd ollózó mozdulattal kapura lõtt. A magas ívben szálló labda a keresztlécet érintve hagyta el a pályát. Fantasztikus jelenet volt! Egy ütközés nyomán a sértett Pulpera AFC szabadrúgáshoz jutott a játékidõ 41. percében. Ricardo Alfonso hatalmas lövést eresztett meg. A találkozó 47 percében Salvador Bonadona nagyon fontos védést mutatott be, az egyedül kilépõ Emanuel Berto gurítását sikerült hárítania. Az elsõ félidõ lefújását követõen a hazai csapat játékosai lehettek elégedettebbek, mivel 2-0 arányú elõny birtokában vonulhattak az öltözõbe.

Angel Oroitz elkésett becsúszó szerelése nyomán telibe találta a kiugró Pulpera AFC játékos sípcsontját, aki ezt követõen fájdalomtól eltorzult arccal fetrengett a földön. A játékvezetõ a sípjába fújt, és sárga lapot adott a szabálytalankodónak. Angel Oroitz hiába mentegetõzött és próbálta feltámogatni a földrõl az ellenfelét. A vérmesebb Pulpera AFC szurkolók tombolva szidták a bírót, miután, szerintük tévesen, kecsegtetõ helyzetbõl ítélt szabadrúgást az ellenfél javára 55 eltelt percet követõen. Angel Oroitz szabadrúgása azonban felszabadítással ért fel. A találkozó 62. percében egy léc alá tartó emelés jelentett munkát Salvador Bonadona számára, a hálóõr felugorva, kecses mozdulattal húzta le a labdát a levegõbõl, mielõtt a hálóba hullott volna. Carlos Hats úgy döntött, hogy nem keres társakat az akcióhoz, inkább maga próbálja befejezni. Nem biztos, hogy jó választás volt, lövése nyomán a labda magasan a kapu fölött suhant el a meccs 63. percében. 65 perc telt el a mérkõzésbõl, amikor Ricardo Alfonso száma is bekerült a játékvezetõ noteszébe. A sárga lap felmutatását követõen némileg felforrósodott a légkör az idegesnek tûnõ Pulpera AFC játékosok körül. A játékvezetõ egy durva belemenést követõen szabadrúgást ítélt Ricardo Alfonso (Pulpera AFC) javára a mérkõzés 65. percében. Salvador Bonadona szinte követhetetlen reflexmozdulattal kapta fel a kezét, hogy kitornássza Carlos Hats által a mérkõzés 68 percében kapura küldött lövést. Már 72 perce játszottak a csapatok, amikor Emanuel Berto remek egyéni akciójával talpra ugrasztotta a fanatikusabb Darwin F.C szurkolókat: egy biciklicsellel maga mögött hagyta a védõjét, betört a büntetõterületre, ám a lövés pillanatában elvesztette az egyensúlyát, így a labda kevéssel célt tévesztett. Carlos Hats gondolt egy merészet és egy ravasz emeléssel próbálta meglepni a kaputól távolabb helyezkedõ hálóõrt a mérkõzés 74. perce során. Az ötlet jó volt, a kivitelezés pocsék, Salvador Bonadona visszalépett, de látta, hogy nincs szükség a közbeavatkozásra, a labda fölé megy. 79 perc telt el a meccsbõl, amikor nagyon veszélyes szituáció alakult ki Salvador Bonadona (Pulpera AFC) kapuja elõtt, az egyedül kilépõ Carlos Hats lövése már-már utat talált a hálóba, ám a visszavetõdõ kapus elcsípte a labdát még a gólvonal elõtt. 82. perc: Zacarias Polentzi rendkívül erõs szabadrúgással veszélyeztette az ellenfél kapuját. Majd 84 percet követõen %payerId% (Pulpera AFC) nagy erõvel meglõtt szabadrúgással kísérletezett. Carlos Hats úgy döntött, hogy nem keres társakat az akcióhoz, inkább maga próbálja befejezni. Nem biztos, hogy jó választás volt, lövése nyomán a labda magasan a kapu fölött suhant el a meccs 90. percében. Benjamin Dalmai remek szabadrúgással vétette észre magát a mérkõzés 91. percében. Bernardo Rodriguez (Darwin F.C) némi szerencsével csípte el Zacarias Polentzi lapos, lábak között kapura surranó lövését még a gólvonal elõtt. A mérkõzés vége felé már tömegével sorakoztak a pálya szélén a felhevült Darwin F.C drukkerek. Elsõre ijesztõnek tûnt a látvány, de hamar kiderült, hogy csak gyõztes kedvenceik ünneplésére készülnek.