O: Ocena

Powrót do góry

Sprawozdanie meczowe

MACAU STADIUM LUZ
Widzowie: 9326 (Miejsca stojące: 6996, Miejsca siedzące: 2145, Miejsca dla VIPów: 185)
Ogłuszający doping garstki kibiców na starcie tego ciekawego spotkania. Mecz rozpoczyna Gregório Neiva. Kibice drużyny MACAU. F.C przecierają oczy ze zdumienia. W 3 minucie meczu Bater Pivetta powinien wpakować piłkę do siatki z prawej strony rozpaczliwie interweniującego bramkarza, a jednak strzał był na tyle nieprecyzyjny, że Eriberto Bonadona zdołał go obronić. Bater Pivetta ma się nad czym zastanawiać po sytuacji z 3 minuty. W zdawać by się mogło stuprocentowej sytuacji strzelił tak lekko, że Eriberto Bonadona mimo, że stał przy lewym słupku zdążył złapać piłkę w rękawice. 4 minuta meczu, Şükrü Yazargil strzela, lecz Eriberto Bonadona rzuca się w prawą stronę i łapie piłkę bez trudu. W 6 minucie ni to strzałem ni to podaniem uraczył nas Nel Ybarbo. Efekt? Bramkarz musi pobiec kilkadziesiąt metrów po piłkę. 8 minuta meczu, Gregório Neiva strzela, lecz D.J. Bamba rzuca się w prawą stronę i łapie piłkę bez trudu. Rzut wolny dla drużyny MACAU. F.C. Orvar Lindqvist podchodzi do piłki i ustawia ją w miejscu skrupulatnie wskazanym przez sędziego. 9 minuta meczu mogła okazać się decydująca dla losów spotkania. Ovidio Argina oddał zaskakujący strzał z dalszej odległości. D.J. Bamba wyczuł jednak intencje strzelającego i rzucił się w prawą stronę łapiąc piłkę w rękawice. Wymarzona sytuacja dla drużyny Mira United FC w 12 minucie spotkania. Silny niesygnalizowany strzał z pierwszej piłki oddał Gregório Neiva. D.J. Bamba rzucił się jednak w prawo i obronił go. Luo Feng Bang znalazł się w doskonałej sytuacji w 18 minucie jednak nie trafił czysto w piłkę i interwencja po prawej stronie bramki była tylko formalnością. Daniel Correia próbował szybko wznowić grę z autu w 21 minucie, ale zagrał niedokładnie i piłkę przejął Ademar Ramires. Gol? Nie. Piłka znów poleciała za bramkę pomimo ładnej próby napastnika. Gregório Neiva może tylko siebie pytać dlaczego nie trafił do pustej bramki. Gregório Neiva ma się nad czym zastanawiać po sytuacji z 27 minuty. W zdawać by się mogło stuprocentowej sytuacji strzelił tak lekko, że D.J. Bamba mimo, że stał przy lewym słupku zdążył złapać piłkę w rękawice. Wspaniały rzut w prawą stronę i Eriberto Bonadona broni w trudnej sytuacji w 31 minucie meczu. Bater Pivetta powinien chyba jednak zdecydować się na podanie do lepiej ustawionych partnerów. W 35 minucie arbiter odgwizdał rzut wolny. Przed szansą oddania dobrego strzału stanął Gregório Neiva. W 36 minucie wspaniała sytuacja na zdobycie bramki dla drużyny MACAU. F.C. Jednak Lourenço Vilanova w dogodnej sytuacji trafia nieczysto w piłkę i Eriberto Bonadona bez trudu wychwytuje to niegroźne uderzenie w kierunku lewego słupka. 36 minuta meczu. Nie pilnowany przez nikogo w obrębie pola karnego Lourenço Vilanova, strzela na bramkę rywala tuż pod prawym bokiem rozpaczliwie interweniującego bramkarza drużyny Mira United FC. Eriberto Bonadona będzie musiał wyciągać piłkę z siatki. 1-0. Luo Feng Bang ma się nad czym zastanawiać po sytuacji z 38 minuty. W zdawać by się mogło stuprocentowej sytuacji strzelił tak lekko, że Eriberto Bonadona mimo, że stał przy prawym słupku zdążył złapać piłkę w rękawice. Luo Feng Bang znalazł się w doskonałej sytuacji w 38 minucie jednak nie trafił czysto w piłkę i interwencja po lewej stronie bramki była tylko formalnością. Wymarzona sytuacja dla drużyny MACAU. F.C w 40 minucie spotkania. Silny niesygnalizowany strzał z pierwszej piłki oddał Lourenço Vilanova. Eriberto Bonadona rzucił się jednak w prawo i obronił go. Wspaniały rzut w prawą stronę i Eriberto Bonadona broni w trudnej sytuacji w 42 minucie meczu. Bater Pivetta powinien chyba jednak zdecydować się na podanie do lepiej ustawionych partnerów. W 45 minucie tego spotkania Şükrü Yazargil wykazał się większym sprytem niż bramkarz przeciwnika i umieścił piłkę w siatce pod prawym ramieniem golkipera. Eriberto Bonadona nie dał rady zapobiec utracie bramki. 2-0. Gospodarze tego spotkania narzucili swój styl gry w pierwszej połowie i zasłużenie prowadzą 2-0 z drużyną Mira United FC. Ciekawe czy zespół MACAU. F.C poprawi bilans bramkowy w drugiej połowie.

Obydwie drużyny opuściły szatne i wyszły na drugą połowę spotkania. Ciekawe jakich wskazówek udzielili trenerzy swoim zespołom w przerwie spotkania. Şükrü Yazargil rozpoczął drugą połowę zagrywając do partnera z ataku. 51 minuta meczu, Luo Feng Bang strzela, lecz Eriberto Bonadona rzuca się w prawą stronę i łapie piłkę bez trudu. Gregório Neiva znalazł się w doskonałej sytuacji w 55 minucie jednak nie trafił czysto w piłkę i interwencja po lewej stronie bramki była tylko formalnością. Kibice drużyny MACAU. F.C przecierają oczy ze zdumienia. W 58 minucie meczu Şükrü Yazargil powinien wpakować piłkę do siatki z prawej strony rozpaczliwie interweniującego bramkarza, a jednak strzał był na tyle nieprecyzyjny, że Eriberto Bonadona zdołał go obronić. Szykuje się zmiana w drużynie MACAU. F.C. Boisko opuści Şükrü Yazargil, a w jego miejsce wprowadzony zostanie Cristiano Pelé. Gdyby w 70 minucie Luo Feng Bang zdecydował się uderzyć z pierwszej piłki, bez przyjęcia to być może rezultat uległby zmianie, a tak piłka bita na prawy słupek padła łupem bramkarza przeciwników. Właśnie upływała 73 minuta spotkania, gdy w doskonałej sytuacji znalazł się Gregório Neiva. D.J. Bamba rozpaczliwie interweniował, ale piłka i tak znalazła drogę do siatki tuż obok prawej ręki bramkarza. 3-1. W 76 minucie ni to strzałem ni to podaniem uraczył nas Gregório Neiva. Efekt? Bramkarz musi pobiec kilkadziesiąt metrów po piłkę. Angelo Assunção był bliski celu w 79 minucie gry. Jednak piłka trafiła tylko w bandy reklamowe dookoła boiska. Wspaniały rzut w prawą stronę i Eriberto Bonadona broni w trudnej sytuacji w 81 minucie meczu. Cristiano Pelé powinien chyba jednak zdecydować się na podanie do lepiej ustawionych partnerów. Gregório Neiva strzelał w 83 minucie tuż zza pola karnego. Piłka wylądowała na dachu stadionu. Gdyby w 83 minucie Gregório Neiva zdecydował się uderzyć z pierwszej piłki, bez przyjęcia to być może rezultat uległby zmianie, a tak piłka bita na lewy słupek padła łupem bramkarza przeciwników. Kibice drużyny MACAU. F.C przecierają oczy ze zdumienia. W 87 minucie meczu Angelo Assunção powinien wpakować piłkę do siatki z prawej strony rozpaczliwie interweniującego bramkarza, a jednak strzał był na tyle nieprecyzyjny, że Eriberto Bonadona zdołał go obronić. Daniel Correia w 91 minucie meczu wykonywał rzut wolny dla swojego zespołu, MACAU. F.C. W 95 minucie, Gregório Neiva decyduje się na strzał z półdystansu. Silnie bita piłka zmierzała tuż pod poprzeczkę bramki drużyny MACAU. F.C, lecz D.J. Bamba zdołał ją wypiąstkować.