Vissza az elejére

A mérkőzés beszámolója

Magik Stadium
Nézőszám: 9303 (Állóhely: 6979, Ülőhely: 2139, VIP páholy: 185)
A szurkolók hangulata már a tetõfokra hágott, amikor Jaime Tabor kezdõrúgásával elindult a játék. 3 perc telt el a meccsbõl, amikor nagyon veszélyes szituáció alakult ki Manuel Espagnet (Lyon Olympique 69) kapuja elõtt, az egyedül kilépõ Jaime Tabor lövése már-már utat talált a hálóba, ám a visszavetõdõ kapus elcsípte a labdát még a gólvonal elõtt. Farid Verrecchia gondolt egy merészet és egy ravasz emeléssel próbálta meglepni a kaputól távolabb helyezkedõ hálóõrt a mérkõzés 5. perce során. Az ötlet jó volt, a kivitelezés pocsék, Manuel Espagnet visszalépett, de látta, hogy nincs szükség a közbeavatkozásra, a labda fölé megy. 7. perc: Lev Yashin kifutott a kapuból, hogy felszabadítson a kiugró Cezar Nișu (Lyon Olympique 69) elõl. Balszerencséjére Cezar Nișu érte el elõbb a labdát és elõrevetõdve az üresen maradt kapu közepébe továbbította a labdát: 1-0! 16. perc: a közönség már elkönyvelte, hogy %playerid% tíz méterrõl leadott, erõs lövése után nem születhet más, csak gól, egyedül Manuel Espagnet nem törõdött bele a megváltoztathatatlanba, bravúros vetõdéssel sikerült tisztáznia a helyzetet. Dimitri Nedellec a mérkõzés 20 percében maga mögött hagyta a védõket, majd a kifutó kapus mellett is elcsavarta a labdát. Néhányan a nézõk közül már gólt kiáltottak, ám a lövés néhány centivel elkerülte a kapu bal alsó sarkát. Farid Verrecchia kemény lövése gondot okozott Manuel Espagnet számára, a kapus csak másodszorra tudta megkaparintani a gólvonalon végigpattogó labdát. A találkozó 23. percében ajtó-ablak helyzet tárult Farid Verrecchia elõtt, a játékos kapura is lõtt, a labda azonban elakadt az ötösön belül fekvõ Manuel Espagnet lábában. Hugo Law úgy döntött, hogy nem keres társakat az akcióhoz, inkább maga próbálja befejezni. Nem biztos, hogy jó választás volt, lövése nyomán a labda magasan a kapu fölött suhant el a meccs 25. percében. Lev Yashin (Le Stade Briochin UC) némi szerencsével csípte el Yuma Roekito lapos, lábak között kapura surranó lövését még a gólvonal elõtt. Manuel Espagnet ismét bizonyíthatta, hogy a legkiválóbb hálóõrök közé tartozik, Jaime Tabor hatalmas bombája után lefelé vágódó labdát páratlan magabiztossággal ártalmatlanította a mérkõzés 36. percében. Egy ütközés nyomán a sértett Lyon Olympique 69 szabadrúgáshoz jutott a játékidõ 37. percében. Nicolas Biard hatalmas lövést eresztett meg. 37. perc: Christopher Palumbo került helyzetbe a tizenhatos vonalánál, de rosszul találta el a labdát, amely így a kapu mellett hagyta el a pályát. 39. perc: Lev Yashin fantasztikus mozdulattal védte Yuma Roekito kapura tartó lövését. Egy ütközés nyomán a sértett Lyon Olympique 69 szabadrúgáshoz jutott a játékidõ 41. percében. Nicolas Biard hatalmas lövést eresztett meg. Az elsõ 45 percet követõen az állás 1-0 maradt. Az eddig történtek a hazaiak várakozásait igazolták.

Mindkét csapat elszántan, feltüzelt hangulatban várta a második félidõ kezdetét. A játékvezetõ a sípjába fújt, Yuma Roekito elvégezte a kezdõrúgást. A meccs 53. percében Cezar Nișu begyûjtött egy felesleges sárga lapot, miután sikertelenül próbálta megtéveszteni a bírót. 54. perc: Cezar Nișu rendkívül erõs szabadrúgással veszélyeztette az ellenfél kapuját. 55. perc: Dimitri Nedellec kapura tört és el akarta nyesni a labdát a kapu bal oldalába, azonban Manuel Espagnet remekül zárta a szöget és lábbal sikerült hárítania a lövést. Jaime Tabor (Le Stade Briochin UC) népszerûsége az egekbe szökött a csapat szurkolói körében, amikor a 56. percben példaértékû ollózást mutatott be. Manuel Espagnet nem számított arra, hogy Jaime Tabor mozdulata veszélyt jelenthet, így a labda csak a hálóban állt meg, 1-1. 58. perc: Farid Verrecchia hatalmas erejû bombát küldött a kapu felé, azonban túl magas lett a lövés, és egy méterrel a felsõ léc fölött hagyta el a pályát. Manuel Espagnet már készülõdött, hogy elvégezze a kirúgást. 65 percnyi játék után a késve érkezõ Lyon Olympique 69 védõ csak az alapvonalon túlra tudta fejelni a labdát. Szöglet! Christopher Palumbo indult, hogy elvégezze. Le Stade Briochin UC-csere történt: Nolan Roux lépett a pályára Dimitri Nedellec helyett. 69 percnyi küzdelmet követõen Toni Dean hatalmas helyzetbe került, és innen általában nem szokott hibázni, 2-1. Már 72 perce játszottak a csapatok, amikor Toni Dean remek egyéni akciójával talpra ugrasztotta a fanatikusabb Lyon Olympique 69 szurkolókat: egy biciklicsellel maga mögött hagyta a védõjét, betört a büntetõterületre, ám a lövés pillanatában elvesztette az egyensúlyát, így a labda kevéssel célt tévesztett. Manuel Espagnet (Lyon Olympique 69) némi szerencsével csípte el Clovis Janvier lapos, lábak között kapura surranó lövését még a gólvonal elõtt. 79 perc telt el a meccsbõl, amikor nagyon veszélyes szituáció alakult ki Manuel Espagnet (Lyon Olympique 69) kapuja elõtt, az egyedül kilépõ Farid Verrecchia lövése már-már utat talált a hálóba, ám a visszavetõdõ kapus elcsípte a labdát még a gólvonal elõtt. Cezar Nișu kemény lövése gondot okozott Lev Yashin számára, a kapus csak másodszorra tudta megkaparintani a gólvonalon végigpattogó labdát. Gól, 3-2! A közönség tomboló örömmel köszöntötte Clovis Janvier remek találatát, aki valóban remek ollózó mozdulattal lõtt el Manuel Espagnet mellett a mérkõzés 82 percében. 85 percnyi játék után Yuma Roekito lapos lövést küldött a kapu jobb oldalába, 4-2. Lev Yashin rosszul helyezkedett, ezért csak a tekintetével tudta követni a labda útját. 90 perc telt el a kezdõ sípszó óta, amikor az eredmény 4-3 lett. Clovis Janvier áttört a bizonytalan Lyon Olympique 69 védelmen, csavart lövése megkerülte Manuel Espagnet jobb kezét és a hálóban kötött ki. 95. perc: a közönség már elkönyvelte, hogy %playerid% tíz méterrõl leadott, erõs lövése után nem születhet más, csak gól, egyedül Manuel Espagnet nem törõdött bele a megváltoztathatatlanba, bravúros vetõdéssel sikerült tisztáznia a helyzetet.