O: Ocena

Powrót do góry

Sprawozdanie meczowe

Käyrälä
Widzowie: 7724 (Miejsca stojące: 5794, Miejsca siedzące: 1776, Miejsca dla VIPów: 154)
Już na starcie spotkania Taneli Sauso potknął się o piłkę, która jakimś dziwnym trafem doturlała się do jego kolegi z drużyny. W 3 minucie meczu soczyste uderzenie zawodnika o nazwisku Taneli Sauso przechodzi nad poprzeczką bramki rywala. Mocny strzał z bliskiej odległości w wykonaniu zawodnika drużyny Käyrälä, którym był Taneli Sauso mija bramkę i ląduje na reklamach okalających boisko. Taneli Sauso znalazł się w doskonałej sytuacji w 7 minucie jednak nie trafił czysto w piłkę i interwencja po prawej stronie bramki była tylko formalnością. Wymarzona sytuacja dla drużyny Käyrälä w 15 minucie spotkania. Silny niesygnalizowany strzał z pierwszej piłki oddał Arsi Valtonen. Pertti Jussilainen rzucił się jednak w lewo i obronił go. 16 minut meczu już za nami. Sędzia podyktował rzut wolny dla drużyny FC Suntti. Ville Kiviharju będzie zagrywać piłkę. Taneli Sauso był bliski celu w 17 minucie gry. Jednak piłka trafiła tylko w bandy reklamowe dookoła boiska. Gwizdek sędziego i rzut wolny dla drużyny FC Suntti. Do piłki podszedł Ville Kiviharju. Wspaniały rzut w prawą stronę i Pertti Jussilainen broni w trudnej sytuacji w 25 minucie meczu. Taneli Sauso powinien chyba jednak zdecydować się na podanie do lepiej ustawionych partnerów. W 28 minucie Hannu Hakaniemi oddał kąśliwy strzał z dalszej odległości. Sauli Mäkelä rzucił się w prawą stronę i pewnie chwycił piłkę. W 30 minucie w dogodnej sytuacji znalazł się Taneli Sauso. Jednak nie udało mu się umieścić piłki w siatce. Kibice drużyny Käyrälä przecierają oczy ze zdumienia. W 33 minucie meczu Taneli Sauso powinien wpakować piłkę do siatki z prawej strony rozpaczliwie interweniującego bramkarza, a jednak strzał był na tyle nieprecyzyjny, że Pertti Jussilainen zdołał go obronić. Anssi Liimatainen znalazł się w doskonałej sytuacji w 37 minucie jednak nie trafił czysto w piłkę i interwencja po prawej stronie bramki była tylko formalnością. Mocny strzał z bliskiej odległości w wykonaniu zawodnika drużyny FC Suntti, którym był Marko Meltoranta mija bramkę i ląduje na reklamach okalających boisko. Po pierwszej części meczu piłkarze obu drużyn zeszli do szatni z wynikiem remisowym. Zapewne trenerzy obu ekip będą chcieli zmotywować teraz swoich graczy do jeszcze lepszej gry.

Piłkarze obydwu drużyn opuścili szatnie i gotowi do kontynuowania gry ustawili się na murawie. Drugą połowę rozpoczął Anssi Liimatainen. W 52 minucie meczu soczyste uderzenie zawodnika o nazwisku Anssi Liimatainen przechodzi nad poprzeczką bramki rywala. Mocny strzał z bliskiej odległości w wykonaniu zawodnika drużyny FC Suntti, którym był Joni Uusipaavalniemi mija bramkę i ląduje na reklamach okalających boisko. W 60 minucie tego spotkania Arsi Valtonen wykazał się większym sprytem niż bramkarz przeciwnika i umieścił piłkę w siatce pod prawym ramieniem golkipera. Pertti Jussilainen nie dał rady zapobiec utracie bramki. 2-1. W 64 minucie meczu soczyste uderzenie zawodnika o nazwisku Taneli Sauso przechodzi nad poprzeczką bramki rywala. W 72 minucie ni to strzałem ni to podaniem uraczył nas Taneli Sauso. Efekt? Bramkarz musi pobiec kilkadziesiąt metrów po piłkę. Marko Meltoranta znalazł się w doskonałej sytuacji w 76 minucie jednak nie trafił czysto w piłkę i interwencja po lewej stronie bramki była tylko formalnością. Niepotrzebny komentarz decyzji arbitra w 77 minucie meczu spowodował, że Marko Meltoranta został upomniany żółtą kartką. W 78 minucie meczu rzut wolny dla ekipy FC Suntti. Wykonywał go Marko Meltoranta. 79 minut meczu już za nami. Sędzia podyktował rzut wolny dla drużyny FC Suntti. Joni Uusipaavalniemi będzie zagrywać piłkę. Taneli Sauso znalazł się w doskonałej sytuacji w 84 minucie jednak nie trafił czysto w piłkę i interwencja po prawej stronie bramki była tylko formalnością. W 84 minucie spotkania Ville Kiviharju zostaje ukarany żółtym kartonikiem za kłótnie z arbitrem liniowym. Na boisku nie ma miejsca na tego typu zachowania. Gwizdek sędziego i rzut wolny dla drużyny FC Suntti. Do piłki podszedł Ville Kiviharju. W 86 minucie tego spotkania Arsi Valtonen wykazał się większym sprytem niż bramkarz przeciwnika i umieścił piłkę w siatce pod prawym ramieniem golkipera. Pertti Jussilainen nie dał rady zapobiec utracie bramki. 3-1. Wymarzona sytuacja dla drużyny FC Suntti w 90 minucie spotkania. Silny niesygnalizowany strzał z pierwszej piłki oddał Anssi Liimatainen. Sauli Mäkelä rzucił się jednak w prawo i obronił go. Taneli Sauso nie miał czasu aby dobrze przymierzyć w 93 minucie meczu. Mocno uderzył, ale piłka przeleciała wysoko nad poprzeczką. Santtu Mäkelä w 94 minucie meczu wykonywał rzut wolny dla swojego zespołu, FC Suntti. Wspaniały pojedynek dwóch godnych siebie rywali zakończył się zwycięstwem drużyny Käyrälä.