O: Ocena

Powrót do góry

Sprawozdanie meczowe

ladera elysia
Widzowie: 9225 (Miejsca stojące: 6920, Miejsca siedzące: 2122, Miejsca dla VIPów: 183)
Mecz rozpoczął Jass Mäetamm. Obydwie drużyny wyglądały na bardzo skoncentrowane, co zapowiadało interesujące spotkanie. W 3 minucie ni to strzałem ni to podaniem uraczył nas Rein Tamberg. Efekt? Bramkarz musi pobiec kilkadziesiąt metrów po piłkę. 7 minuta meczu. Rein Tamberg strzela z bliskiej odległości w lewą stronę bramki, lecz tam na piłkę czekał już Gabriel Arias. Nie ma gola. Eerik Eelmäe w 10 minucie meczu wykonywał rzut wolny dla swojego zespołu, cruzados de gloria. Hardi Karbo znalazł się w doskonałej sytuacji w 11 minucie jednak nie trafił czysto w piłkę i interwencja po prawej stronie bramki była tylko formalnością.Ładny strzał w 14 minucie oddał Rein Tamberg. Niestety minimalnie niecelny. 19 minuta tego spotkania. Rein Tamberg z ekipy Valga 1860 sprytnie strzela pod poprzeczkę bramki zespołu cruzados de gloria. Uniesione w geście tryumfu ręce strzelca oznajmiają jego radość po zdobyciu pięknej bramki. 0-1. W 24 minucie arbiter odgwizdał rzut wolny. Przed szansą oddania dobrego strzału stanął Tauri Eerik. W 27 minucie meczu soczyste uderzenie zawodnika o nazwisku Hardi Karbo przechodzi nad poprzeczką bramki rywala. Wymarzona sytuacja dla drużyny Valga 1860 w 32 minucie spotkania. Silny niesygnalizowany strzał z pierwszej piłki oddał Rein Tamberg. Gabriel Arias rzucił się jednak w prawo i obronił go. Obrońca drużyny cruzados de gloria zdołał zablokować uderzenie, ale piłka wyszła na rzut rożny. W 33 minucie meczu z narożnika będzie podawał Alex Jomm. Voldemar Põlluste znalazł się w doskonałej sytuacji w 35 minucie jednak nie trafił czysto w piłkę i interwencja po lewej stronie bramki była tylko formalnością. 38 minuta meczu. Rein Tamberg strzela z bliskiej odległości w lewą stronę bramki, lecz tam na piłkę czekał już Gabriel Arias. Nie ma gola. Nie było to ani podanie ani strzał, ale piłka otarła się o nogi obrońców drużyny cruzados de gloria. Arbiter wskazał na rzut rożny. Stałym wykonawca tego fragmentu gry w drużynie Valga 1860 jest Alex Jomm. W 39 minucie Alex Jomm posłał szybką piłkę na długi słupek z rzutu rożnego. Gabriel Arias miał z nią niemałe problemy, ale zdołał ją złapać. 46 minut meczu już za nami. Sędzia podyktował rzut wolny dla drużyny cruzados de gloria. Tauri Eerik będzie zagrywać piłkę. Mimo, iż wynik 0-2 przemawia za drużyną Valga 1860, wciąż wszystko przed nami. Trener gospodarzy postara się tak umotywować swoich graczy aby ci odrobili jeszcze straty.

MVP
Alex Jomm

W 57 minucie spotkania Elmar Lötters zostaje ukarany żółtym kartonikiem za kłótnie z arbitrem liniowym. Na boisku nie ma miejsca na tego typu zachowania. W 57 minucie arbiter odgwizdał rzut wolny. Przed szansą oddania dobrego strzału stanął Elmar Lötters. W 58 minucie ni to strzałem ni to podaniem uraczył nas Alex Jomm. Efekt? Bramkarz musi pobiec kilkadziesiąt metrów po piłkę. W 65 minucie meczu obrońca drużyny cruzados de gloria nie opanował piłki i wytoczyła się ona poza linię końcową boiska. Wykonawcą rzutu rożnego będzie Alex Jomm. 68 minuta meczu. Alex Jomm dzięki nieudanej pułapce ofsajdowej drużyny cruzados de gloria znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem. Minął go z prawej strony i bez problemu ulokował piłkę w siatce. Gol! 0-3. Gwizdek sędziego i rzut wolny dla drużyny Valga 1860. Do piłki podszedł Kuuno Ülipikk. Zmęczony Herbert Roosileht schodzi z boiska żegnany brawami. W jego miejsce wchodzi rozgrzewający się już od dłuższego czasu Roland Idasaar. 76 minut meczu już za nami. Sędzia podyktował rzut wolny dla drużyny Valga 1860. Kuuno Ülipikk będzie zagrywać piłkę. Wspaniały rzut w prawą stronę i Sten Saarnak broni w trudnej sytuacji w 81 minucie meczu. Tauri Eerik powinien chyba jednak zdecydować się na podanie do lepiej ustawionych partnerów. Gdyby w 83 minucie Rein Tamberg zdecydował się uderzyć z pierwszej piłki, bez przyjęcia to być może rezultat uległby zmianie, a tak piłka bita na lewy słupek padła łupem bramkarza przeciwników. Rein Tamberg nie miał czasu aby dobrze przymierzyć w 85 minucie meczu. Mocno uderzył, ale piłka przeleciała wysoko nad poprzeczką.Ładny strzał w 87 minucie oddał Hardi Karbo. Niestety minimalnie niecelny.Ładny strzał w 94 minucie oddał Voldemar Põlluste. Niestety minimalnie niecelny. W 95 minucie arbiter odgwizdał rzut wolny. Przed szansą oddania dobrego strzału stanął Rait Aruniit. „Oko za oko, ząb za ząb” - chyba tym mottem kierowały się drużyny cruzados de gloria i Valga 1860 podczas rozgrywania tego spotkania. Na każde zagranie zawodników drużyny Valga 1860, zawodnicy drużyny cruzados de gloria odpowiadali podobnie. Mimo wyrównanego spotkania to zawodnicy Valga 1860 wywożą z trudnego terenu 3 punkty, bowiem drużynie cruzados de gloria nie pozwolił "odpowiedzieć" sędzia, gwiżdżąc w meczu po raz ostatni.