45 11 Nap E. Bernal       4.59
33 12 Rez P. Cordarrell       0.00
32 13 Rez J. Omero       0.00

Toca da Cobra
Widzowie: 184 (Miejsca stojące: 139, Miejsca siedzące: 42, Miejsca dla VIPów: 3)
Ładny strzał w 9 minucie oddał Miguel Regalado. Niestety minimalnie niecelny. Sędzia odgwizdał rzut wolny dla drużyny Urutu F.C.. Piłkarze drużyny Gallo Moron protestowali, ale mogło się to najwyżej skończyć kartką dla któregoś z nich. Rzut wolny będzie wykonywał Lopo Sá. Niepotrzebny komentarz decyzji arbitra w 19 minucie meczu spowodował, że Esteban Chico został upomniany żółtą kartką. W 19 minucie meczu rzut wolny dla ekipy Gallo Moron. Wykonywał go Esteban Chico. Ta głupia odzywka nie mogła ujść uwadze sędziego. Po 20 minutach spędzonych na boisku Fermin Gaizko otrzymuje żółtą kartkę musi teraz uważać aby nie zakończyć meczu przedwcześnie. Fermin Gaizko w 21 minucie meczu wykonywał rzut wolny dla swojego zespołu, Gallo Moron. 22 minut meczu już za nami. Sędzia podyktował rzut wolny dla drużyny Urutu F.C.. Rodrigo Moco będzie zagrywać piłkę. 23 minuta meczu, Fermin Gaizko strzela, lecz Maurício Varanda rzuca się w prawą stronę i łapie piłkę bez trudu. Rzut wolny dla drużyny Urutu F.C.. Lopo Sá podchodzi do piłki i ustawia ją w miejscu skrupulatnie wskazanym przez sędziego. Hortêncio Camarinha nie wytrzymał kolejnej potyczki słownej z przeciwnikiem i uderzył go głowa w klatkę piersiową. Arbiter po krótkiej konsultacji z sędzią liniowym pokazał narwańcowi czerwoną kartkę. Zawodnik drużyny Gallo Moron nieomal rozdarł koszulkę napastnika drużyny Urutu F.C.. Nie umknęło to uwadze sędziego, a że działo się to w polu karnym, to będziemy świadkami "jedenastki" dla drużyny Urutu F.C.! 38 minuta meczu, Luís Malheiro strzela, lecz Mauricio Romero rzuca się w prawą stronę i łapie piłkę bez trudu. W 44 minucie tego spotkania Fermin Gaizko wykazał się większym sprytem niż bramkarz przeciwnika i umieścił piłkę w siatce pod prawym ramieniem golkipera. Maurício Varanda nie dał rady zapobiec utracie bramki. 0-2. Ku zaskoczeniu kibiców, piłkarze gospodarzy schodzą na przerwę z niekorzystnym wynikiem. Drużyna Gallo Moron prowadzi 0-2 i zapewne nie da sobie tak łatwo wydrzeć zwycięstwa z rąk.

Obydwie drużyny z nowymi siłami przystąpiły do drugiej połowy tego meczu. Przez następne trzy kwadranse mieliśmy się przekonać, czy zawodnicy potrafili wdrożyć w życie instrukcje przekazane przez swoich trenerów. Grę wznowił Luís Malheiro. Fermin Gaizko ma się nad czym zastanawiać po sytuacji z 55 minuty. W zdawać by się mogło stuprocentowej sytuacji strzelił tak lekko, że Maurício Varanda mimo, że stał przy prawym słupku zdążył złapać piłkę w rękawice. W 56 minucie meczu, Miguel Regalado trzymając się za udo musiał opuścić plac gry. W 56 minucie meczu krótka, ale dosadna wymiana zdań Emiliano Ubendu z arbitrem kończy się dla zawodnika żółta kartką. W drużynie Urutu F.C. dochodzi do zmiany. Przy linii bocznej czeka Ivó Melo, dostaje ostatnie wskazówki od trenera i czeka aż zmęczony Miguel Regalado zejdzie z boiska. Gwizdek sędziego i rzut wolny dla drużyny Gallo Moron. Do piłki podszedł Emiliano Ubendu. W 61 minucie ni to strzałem ni to podaniem uraczył nas Lopo Sá. Efekt? Bramkarz musi pobiec kilkadziesiąt metrów po piłkę. Gol? Nie. Piłka znów poleciała za bramkę pomimo ładnej próby napastnika. Luís Malheiro może tylko siebie pytać dlaczego nie trafił do pustej bramki. Wspaniały rzut w prawą stronę i Maurício Varanda broni w trudnej sytuacji w 80 minucie meczu. Elpidio Bernal powinien chyba jednak zdecydować się na podanie do lepiej ustawionych partnerów. 80 minut meczu już za nami. Sędzia podyktował rzut wolny dla drużyny Gallo Moron. Fermin Gaizko będzie zagrywać piłkę. W 81 minucie meczu rzut wolny dla ekipy Urutu F.C.. Wykonywał go Rodrigo Moco. Wymarzona sytuacja dla drużyny Gallo Moron w 83 minucie spotkania. Silny niesygnalizowany strzał z pierwszej piłki oddał Fermin Gaizko. Maurício Varanda rzucił się jednak w lewo i obronił go. Kibice drużyny Gallo Moron przecierają oczy ze zdumienia. W 83 minucie meczu Fermin Gaizko powinien wpakować piłkę do siatki z lewej strony rozpaczliwie interweniującego bramkarza, a jednak strzał był na tyle nieprecyzyjny, że Maurício Varanda zdołał go obronić. Kibice drużyny Urutu F.C. przecierają oczy ze zdumienia. W 85 minucie meczu Rodrigo Moco powinien wpakować piłkę do siatki z prawej strony rozpaczliwie interweniującego bramkarza, a jednak strzał był na tyle nieprecyzyjny, że Mauricio Romero zdołał go obronić. Emocji w meczu było bardzo dużo i choć to zespół Gallo Moron zabiera ze sobą trzy punkty, gospodarze mogą być z siebie dumni. Drużyna Urutu F.C. zagrała bardzo dobre spotkanie, jednak zabrakło im szczęścia. Na pewno poszukają go w kolejnym spotkaniu.